Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MountainRock’vol.5 Bands

BU-BY (Alytus)
(new punk/post punk)

Vycka K. – guitar, vocals
Žilas – bass
Benė – drums

www.myspace.com/butelisbyrzgalo

“BU-BY“ („Butelis byrzgalo“) susikūrė dar 1997-1998 metais Alytuje, tačiau egzistavo neilgai. Tuomet „BU-BY“ negalėjo vadinti savęs grupe, nes kaip grupės narys Vytas Kizala sako, tai buvo labiau besikeičiančių žmonių muzikinis projektas, nei grupė. Per savo gana ilgą istoriją „BU-BY” patyrė daug pauzių, narių pasikeitimų ir išsiskyrimų, tačiau po ilgiausios 5 metų pertraukos atsikūrė ir šiuo metu vėl groja žymiai patobulėję. Dabartiniai grupės nariai pradžia linkę laikyti 2006 metus, kai vėl pradėjo aktyvią koncertinę veiklą.

 

THE BLACK TAPES (Poland)

(garage/ punk/ alternative)

Tolly – guitar
Hubbs – vocals
Sven – bass
Geywid – drumsi

www.myspace.com/theblacktapes

Garažinio roko/pankroko grupė iš Lenkijos „The Black Tapes“ gyvuoja nuo 2006 metų. Penketukas greitai patraukė publikos dėmesį energingais pasirodymais scenoje. Keletas paprastų gitaros rifu, galinga būgnų partija ir stiprus vokalisto šūkčiojimas – ir visa tai rokenrolas. „The Black Tapes“ sužavės tuos, kam patinka tokios grupės kaip „The Clash“, „The Hives“, „The Dirtbombs“.

 

CRITICAL HIT (Kaunas)
(metalcore)
Julius Kuzmickas (Kuzia) – vocals
Arnas Vainilavicius (Burbulas) – guitar
Gytis Antanavicius (Kriaušė) – bass guitar
Vytautas Kulaitis (Kulis) – drums

www.myspace.com/criticalhitband

Iširus punkrock‘o grupei „Headache“, jos įkūrėjai Arnas ir Vytautas nusprendė groti „sunkesnę“ muziką ir išbandė nu-metal, alternative. Pasivadinę „Critical hit“, muzikantai teigia, kad grupės muzika po truputį keičiasi iki dabar ir šiuo metu linkstama prie užsienyje populiaraus metalcore.
2007 metų gegužės pabaigoje grupė „Critical hit“ su 15 minučių programa debiutavo Kauno dienų moksleiviškame festivalyje „Skersvėjis“, po jo turėjusi dar kelis koncertus, 2007 metų liepą grupė pristatė valandos programą Kauno jachtų klube baikerių „Midsummer” siestoje, o spalį koncertavo renginyje „Antipops 2007″.

 

CULT OF LUNA (Sweden)
(post hardcore, post metal)
Klas Rydberg – vocal
Johannes Persson – guitar, vocal
Erik Olofsson – guitar
Fredrik Kihlberg – guitar, vocal
Andreas Johansson – bass
Anders Teglund – keyboard, samples
Thomas Hedlund – drums, percussion
Magnus Londberg – drums, sound engineering

ww.myspace.com/cultofluna
www.cultofluna.com

10 metų gyvuojanti „Cult Of Luna“ dažnai lyginama su tokiomis posthardkoro, postmetalo įžymybėmis kaip „Neurosis“ ar „Isis“. Grupės įkūrėjai gitaristas Johannesas Perssonas ir vokalistas Klasas Rydbergas turėjo viziją, kaip turėtų skambėti jų muziką, ir ėmėsi ieškoti daugiau bendraminčių. Šiuo metu grupėje aštuoni nariai. Jų kuriama muzika progresavo nuo doom‘o iki mažiau agresyvaus skambesio, kur daugiau dėmesio skirta instrumentuotėms. „Cult of Luna“ dainos dažnai ilgos, lėtos, besikartojančios, o sunkius gitarų rifus pertraukia instrumentiniai intarpai, taip sukurdami šviesos ir tamsos įspūdį. Dainų testai dažniausiai skiriami globalizacijos ir politikos temoms, tačiau paskutiniame albume „Eternal Kingdom“, išleistame šį pavasarį, dainuojamos knygos ištraukos, kurią grupės nariai atsitiktinai patiko psichiatrijos ligoninėje. Vaikinai daug gastroliuoja Europoje bei buvo surengę turą JAV ir sako, kad per scenoje labai daug dėmesio skiria savo pasirodymui.

 

SIN.TEC.SISTEM (Vilnius)
(modern metal)

Ilija – lead guitar
Aurimas – bass
Jonas – drums
Aidas – guitar
Tioma – vocals

www.myspace.com/sintecsistem

Modernaus metalo grupės “Sin.Tec.Sistem” sudėtis susiformavo 2006 m. buvusio nu metalo grupės F.O.D. gitaristo Ilja iniciatyva. Grojamos muzikos stilius stipriai pasikeitė, be to, nebeliko nei vieno senojo F.O.D. nario.
2007 m. “Sin.Tec.Sistem” laimėjo konkursą „Demo“ ir parengė pirmuosius grupės įrašus. Nuo 2008 m. pradėta aktyvesnė grupės koncertinė veikla Lietuvoje.
Grupės narius jau buvo galima sutikti kitose grupėse ar projektuose – Ilja būgnais grojo buvusioje grupėje “Outshine”, ir tebegroja grupėje “Žalvarinis”, Aidas taip pat groja gitara grupėje “Žalvarinis”, bosine gitara – “Renewal”, taip pat grojo išsiskyrusioje komandoje “Shadowdances”.

 

K.A.N.G. (Kaunas)
(hardcore/punk)

Mantelis – guitar
Andrius – vocal
Justas – bass
Vycka – drums

www.kang.ten.lt
www.myspace.com/kanglt

K.A.N.G. (“Kills All New Germs”) susikūrė 2000 m. pabaigoje. Likdama ištikima savo pasirinktam hardcore stiliui, grupė pamažu užsitarnavo gerą vardą undergound scenoje ir dabar mielai yra kviečiami į koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2008 m. pavasarį grupė pristatė savo debiutinį albumą „Unstoppable“.

 

MANNHAI (Finland)
(heavy rock)

Pasi Koskinen – vocal
Olli-Pekka „OPPU“ Laine – bass
Ilkka „ILE“ Laaksomaa – guitar
Nalle Österman – drums

www.mannhai.com
www.myspace.com/mannhai

Grupę „Mannhai“ 1999 metais įkūrė buvęs „Amorphis“ narys bosininkas Olli-Pekka Laine ir gitaristas Ilkka Laaksomaa, pasikvietę prisijungti būgnininką Mikko „Junior“ Pietineną ir vokalistą Janį „Jo?nitor“ Muurineną. 2001 metais vaikinai išleido pirmąjį albumą nesugroję nei viename koncerte. Debiutinis albumas sudomino žmones ir grupė išvyko į pirmąjį turą. „Mannai“ įrašius dar du albumus, Janis Muurinenas paliko grupę ir 2005 metais jį pakeitė buvęs „Amorphis“ vokalistas Pasi Koskinenas. Pirmasis jau kartu išleistas albumas „Hellroad Caravan“ skiriasi nuo „Amorphis“ grojamo death folkmetalo ir labiau primena „Black Sabbath“ ir „Black Label Society“. Paskutinis albumas buvo pats sėkmingiausias iš visų „Mannhai“ įrašų. Pirmasis singlas iš jo – „Spaceball“ Suomijos Top10 prasilaikė tris savaites.

 

MOUNTAINSIDE (Kaunas)
(heavy rock/psychodelic)

Šarūnas Bulota – guitar
Rytis Bulota – bass, vocal
Karolis Klimaitis – drums
Eimantas Norvaišas – guitar, vocal

www.mountainside.lt
www.myspace.com/kaunorokeriai

Jau dvyliktus metus tvirtai roko vėliavą savo rankose laikantys kauniečiai „Mountainside“ pastaruoju metu koncertuoja rečiau, tačiau kiekvienas pasirodymas yra labai vertinamas gerbėjų, nes grupė pristato savo naujausią kūrybą, gerokai besiskiriančią nuo ankstesniuose albumuose girdėtų dainų.
Muzikos informacijos ir leidybos centro tinklapyje „Mountainside“ pristatoma kaip viena įdomiausių Lietuvos roko grupių: „Pateisindami savo pavadinimą, jie išsiskiria muzikiniame kraštovaizdyje kaip status kalnas. “Mountainside” monolitas, sulydytas iš įvairių gitarinės muzikos stilių – nuo stoner iki psichodelinio roko – nepanašus į nieką kitą“.

 

SERDNATION (Vilnius)
(metal/hardcore)

Audrelis – drums
Julija – vocal
Linelis – guitar
Mic – bass
Pukala – guitar

www.myspace.com/serdnation

„Serdnation“ – tai grupė, susiformavusi iš kažkada buvusių ar tebesančių kolektyvų „SC“, „Lagamino turinys“, „F.O.D“, ir kitų. Apie grojamą stilių muzikantai sako: „Paliekame tai stilių įvardinimo specialistams. Užtenka, kad pankui tai pasirodys metalas, o metalistui – progresyvi „pankūcha“.“
„Serdnation“ jau spėjo sugroti kelėtoje koncertų, 2007-ųjų rudenį repeticijų studijoje grupė savomis pastangomis įrašė demo minialbumą, o šiuo metu ruošiasi rimtesniam leidiniui.

 

TYLAJUNTA (Kaunas)
(experimental)

Raimundas Eimontas – el. guitar, el. bells
Mindaugas Valiukas – bass

Hard-heart-hi/art muzikos grupė TylaJunta susikūrė šių metų vasario mėnesį. Iš klubo Džem Pub supergrupės KPZero išsikristalizavęs duetas – Raimundas Eimontas / el.gitara, klavišiniai, balsas, elektronika/ ir Mindaugas Valiukas /boso gitara, elektronika/, siekia groti kietą, bet emocingą ir intelektualią muziką.
Grupė surengė keletą koncertų gimtajame Kaune, o vasarą išvyko į turą Prancūzijoje, kur atliko 7 koncertus skirtinguose miestuose, dalyvavo 32ąjame Tarptautiniame Dižono kariliono muzikos festivalyje.
Rugsėjo 1 d. grupė su vokaliste Skaidra Jančaite paruošė ir atliko precedento neturintį varpų ir elektroninės muzikos koncertą Kauno Rotušėje.
Festivaliui MOUNTAINROCK TylaJunta paruošė originalią, specialią bell-rock‘o programą THE BELL IS THE METAL.

 

VERSUS (Latvia)
(alternative rock/prog rock)

Alberts Vieglinš – vocal
Janis Klavinš – guitar
Ivars Kalvis – bass
Kaspars Plavnieks – drums

www.myspace.com/bandversus
www.bandversusmusic.lv

„MountainRock“ rengėjai lieka ištikimi savo tradicijai populiarinti latvišką roką Lietuvoje. Šį kartą sceną suteikta kylančiai Latvijos alternatyviosios scenos vilčiai „Versus“. Progresyvus jų stilius atspindi kelią nuo „Tool“, per „Fugazi“, iki „Mars Volta“.

„Versus“ susikūrė 2003 metais. Poreikis judėti į priekį skatino grupę keistis, tačiau pagrindinis tikslas liko tas pats – tobulėti ieškant įkvėpimo, apmąstant ir eksperimentuojant. Grupės nariai teigia, kad jie neturi tikslo praturtėti iš muzikos, tapti žinomais ir pasirašyti sutartį su didžiule įrašų kompanija. Todėl jie gali laisvai pasirinkti, ką groti ir kaip groti. Vaikinai tvirtina, kad jie gerbia vienas kito nuomonę ir muziką kuria įkvėpti savo minčių, jausmų ir nuojautų. Nors atrodo, kad dėl to jų dainos turėtų būti nerišlių garsų kakofonija, tačiau šis impulsyvumas paremtas griežtomis matematinėmis taisyklėmis. Nuo 2004 metų „Versus“ kurė ir grojo muziką tik sau ir savo malonumui, bet nuo 2007-ųjų jie pradėjo dalintis savo muzikinėmis kelionėmis kartu su visais, kas tuo domisi.