Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MountainRock’vol.4 Bands

BRAINERS (Šiauliai, LT)
(britrock)

Paulius – vocals, guitar
Jonas – guitar
Darius – drums
Evaldas – bass

www.myspace.com/brainers

1997-aisiais, Lietuvai kenčiant ekonominį ir dvasinį nepriteklių, Šiauliuose, ant nebeveikiančių gamyklų ir bankrutuojančių „uab‘ų“ pamatų, grėsmingoje rusiško popso kaimynystėje du draugai sukūrė tai, apie ką tuo metu svajojo kiekvienas laisvai mąstantis jaunuolis – roko grupę BRAINERS.

1999-ųjų pabaigoje, pagaliau susiformavus grupės sudėčiai, prasidėjo nesibaigiančios muzikinės klajonės po Lietuvos scenas ir užkulisius, rūsius ir stadionus, laikraščius ir TV laidas, konkursus ir festivalius.

Kitoms tos pačios kartos šiauliečių grupėms jau seniai ilsintis amžinybėje arba kituose miestuose, BRAINERS ir toliau išlieka vienintele Šiaulių alternatyvinės scenos tradicijas puoselėjančia roko grupe.

Vėlyvą šių metų pavasarį grupė pagaliau išleido debiutinį albumą “Disco Balls”, kuriam galutinį garso takelių “masteringą” atliko Didžiosios Britanijos muzikos meistrai “Emasters”.

Be to Brainers itin sėkmingai atstovauja Lietuvą Baltijos šalių tope (www.baltictop.lv), rengia energingus pasirodymus Rygos klubuose ir keičia neigiamą latvių ir estų požiūrį į lietuvišką rokenrolą.

Diskografija:
„Disco Balls ” (2006)

IR (Vilnius, LT)
(rock/alternative/grunge)

IRGermanas Skoris – vocals, guitar
Joshua McClung – drums
Julius Valančiauskas – bass

www.irband.lt
www.myspace.com/irband
www.sonicbids.com/ir
Vilniaus alternatyvaus roko grupė IR susikūrė 2003 m. ir netrukus sėkmingai šturmavo Lietuvos roko sceną. IR laimėjo kone visus šalies jaunų grupių konkursus, tapo geriausia VIII-o debiutantų festivalio „Naujas Kraujas 2004“ grupe ir konkurso „EuroRock Vilnius 2004“ nugalėtoja.

2004 pabaigoje iširus pirmai grupės sudėčiai, gitaristas, vokalistas ir dainų autorius Germanas Skoris kurį laiką bendradarbiavo su įvairias Lietuvos bei Latvijos muzikantais. 2006 pavasarį nusistovėjo dabartinė grupės sudėtis.

2005 pradžioje IR pasirašė sutartį su muzikos leidybos įmone „Muzikos zona“. Vėlyvą 2005 rudenį pasirodė grupės debiutinis albumas „Now Or Never“ („Dabar arba niekada“). Albumą labai palankiai įvertino Lietuvos ir užsienio kritikai bei roko mėgėjai.

Nepaisant nepalankaus Baltijos šalių žiniasklaidos požiūrio į roką, dainos iš albumo sugebėjo prasibrauti į kelių radijo stočių programas ir net pateko į populiariausių kūrinių sąrašus. Tris savaites dainos „Idol“ vaizdo klipas pirmavo „Baltic Top“ – tarptautinėje programoje, kurią organizavo kelios radijo stotys ir televizijos kanalai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Baladė „Maybe“ ilgokai pirmavo radijo stoties „Mažeikių Aidas“ populiariausių dainų trisdešimtuke.

IR dažnai koncertuoja įvairiuose festivaliuose, renginiuose bei klubuose. Grupė festivalyje „Rudsrock 2004“, koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Olandijoje ir Anglijoje.

2006 vasarą IR buvo išrinkta savaitės grupe autoritetingoje nepriklausomos muzikos interneto svetainėje „ubl.com“. 2006 pradžioje IR buvo išrinkta „Geriausia 2005 metų Lietuvos roko grupe“ alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A-LT 2005“, o albumas „Now Or Never“ buvo nominuotas „Geriausio 2005 metų albumo“ kategorijoje.

Diskografija:
„Now Or Never” (2005)
“Lithuanian pop/rock/dance music” (2006, compilation)
“Europavox” (2006, compilation)
“Popsas užkniso juodai” (2004, compilation)

MARY JANE (Riga, LV)
(alternative rock)

Mary JaneJanis Grants – bass, vocals
Raivis Rubenis – guitar, vocals
Ernests Libietis – guitar, vocals
Jayr Fernandes do Nascimento Junior – drums

www.maryjane.lv
www.myspace.com/maryjane1995

MARY JANE – tai daugiakultūrė 4 narių grupė, įsikūrusi Rygoje. Būgnininkas Jayr yra iš Rio De Žaneiro, bosistas Janis iš Maskvos o du gitarų pamišėliai Ernests ir Raivis iš Rygos. Nors užaugę skirtingose šalyse, visi jie klausėsi panašios muzikos, todėl grupė apjungia įvairias kultūras ir patirtis, pateikdama savo unikalų požiūrį, kaip turi skambėti rockas.
1995 metais susikūrusi grupė visuomet pabrėžė gyvų pasirodymų svarbą. Įgiję gerbėjų ir populiarėdami per gyvus koncertus, MARY JANE dažnai vadinami viena geriausių koncertinių grupių Latvijoje. Jų skambesys – tai subtilių ir brutalių melodijų mišinys kuris susilieja su sunkiomis gitaromis ir vežančiais ritmais

2005 metais MARY JANE buvo nominuoti geriausio roko albumo kategorijoje kasmetiniuose Latvijos muzikos apdovanojimuose, o grupės albumas “Lost Innocence Vast Ego” platinamas “iTunes” ir daugelyje kitų pagrindinių internetinių muzikos parduotuvių (“CD Baby”, “EMUsic”, “Rhapsody”).

Diskografija:
“Lost Innocence Vast Ego”” (2005)

MOUNTAINSIDE (Kaunas, LT)
(diverse heavy rock)

MOUNTAINSIDERytis Bulota – bass, vocals
Šarūnas Bulota – guitar
Karolis Klimaitis – drums
Darius Orantas – vocals

www.mountainside.lt
www.myspace.com/kaunorokeriai

Tris kartus geriausios roko grupės kategorijoje alternatyvinės muzikos apdovanojimuose nominuoti kauniečiai MOUNTAINSIDE aktyviai skleidžia roko muzikos dvasią ir idėjas didelėse ir mažose scenose bei klubuose Lietuvoje ir užsienyje.

Originaliu, nestandartiniu požiūriu į muziką, energingais gyvais pasirodymais ir skeptišku požiūriu į dabartinę Lietuvos muzikos industriją pagarsėję MOUNTAINSIDE pasirodė daugumoje svarbiausių gyvos muzikos klubų ir didžiausiuose Lietuvos roko ir sunkiosios muzikos festivaliuose – “Ferrum Frost”, “Roko naktys”, “Rudstock”, “Rumšk”, “Kauno dienos”, “Kultūros tvartas”, RAFES, “MountainRock”, “FiDi”.

Jau dešimt metų grojantys Kauno rokeriai vienoje scenoje grojo su tokiomis žvaigždėmis kaip ENTOMBED, DISMEMBER, TITO AND TARANTULA, NEW MODEL ARMY, THE KING, BIX.

Antrojo albumo išleidimui, kurį prodiusavo Aivaras Stepukonis, besirengiantys MOUNTAINSIDE turi virš 40 dainų repertuarą ir yra viena nedaugelio Lietuvos roko grupių, grojančių ir baruose bei klubuose, ir “undergroundiniuose” pankroko bei sunkiojo roko renginiuose, miesto ir alaus šventėse bei dideliuose festivaliuose.

Diskografija:
“Distorted”” (2003)
“Euro.lt” (2002, compilation)

SOUNDARCADE (Riga, LV)
(alternative rock/post rock)

Martins Abols – vocals
Raitis Abele – guitar
Lauris Abele – gutar
Ingus Kempaus – violin
Janis Zale – bass
Gints Spole – drums

www.soundarcade.lv
www.myspace.com/soundarcade

Grupės susikūrimo datos – 2002 metų sausio 13-os, penktadienio, latviai SOUNDARCADE nepamiršo ir šiemet išleisdami debiutinį albumą “12 Songs of the Jackalope”. Jis dienos šviesą išvydo 2006 spalio 13 dieną, penktadienį.

SOUNDARCADE jau keturis metus sėkmingai groja didžiausiuose Latvijos alternatyvios muzikos festivaliuose ir pagrindiniuose klubuose. Grupė įvertinta daugeliu studentiškų radijo stočių ir internetinių alternatyvios muzikos portalų apdovanojimų. Grupė koncertuoja ne tik Baltijos valstybėse, bet ir Vengrijoje, Italijoje, Anglijoje. Kitais metais planuojamas turas po Europą. Grupės dainos dažnai skamba įvairių Latvijos radijo stočių eteryje.

Grupės nariai yra įtakojami „post-rock“, Latvijos ir pasaulio etninės muzikos, psichodelikos, „post hardcore“ ir „art rock“. Melodingos Martins Abols vokalinės partijos, palaikomos hipnotizuojančių Janis Zale boso rifų ir triphopinio Gints Spolė būgnijimo, sukuria daugiasluoksnes sudėtingas kompozicijas, apipintas garsinių tekstūrų tekstūrų, kurias sukuria gitaristai broliai Raitis ir Lauris Abeles bei smuikininkas Ingus Kempaus. Muzika papildoma tamsiomis ir plačiomis video vizualizacijomis, paremtomis „Senojo Testamento hard core“ estetika.

Patys muzikantai teigia, kad jiems labai patinka groti Lietuvoje, ir jie su nekantrumu laukia „MountainRock“ festivalio, kuriame jau yra groję prieš metus.

Diskografija:
“12 Songs of the Jackalope” (2006)

XESS (Kaunas, LT)
(gothic/industrial metal)

XESSBėska Bastardas – vocals, programming
Darelis Shatras – guitar
Alenas Blakulla – solo guitar
Lioxa The Blade – bass

http://xess.ten.lt
www.myspace.com/xesslt

XESS pakilo iš vienos pirmųjų Lietuvoje gothic metal grupės “Liūnuosna” pelenų 2001 m. Per penkerius metus XESS dusyk buvo pripažinta geriausia tautinės “gothic”/”darkwave” scenos grupe, kelis kartus grojo komerciniame tv eteryje.

Pirmajame savo jėgomis išleistame mini albume “In Cyber Lust“, kuris buvo pristatytas Latvijoje 2002 m. vėlyvą rudenį, skambėjo grubokai apdirbtas sintetinis šokių metalas.

Grupė gausiai koncertavo visoje Lietuvoje ir netruko sulaukti tamsiosios muzikos klausytojų pripažinimo. Bėgant laikui, XESS skambesys palaipsniui kito. Vis gyvėjo programuotų būgnų skambesys, gitaros ėmė dominuoti ritminėje erdvėje. Šiek tiek pasikeitė ir kolektyvo sudėtis. XESS-uose ilgainiui neliko moteriškujų muzikinių ingridientų. Šią spragą užpildė koncertų metu pasirodančios šokėjos.

2005-ųjų pabaigoje išleistas ilgai brandintas pilnas albumas “Psychoholic Bastard Crew“.

Bemaž metus su grupe grojo gitaristas Mr. Jumbo, kuris pakeitė ilgametį grupės narį Petruccio. Dabartinis grupės branduolys – Bėska, Shatras, Blakulla ir Lioxa maišo kokteilį trečiąjam albumui, kurio stilistika laviruos tarp gotikinio roko, “thrash” metalo ir “industrial”.

XESS muzikantai taip pat aktyviai dalyvavo ir dalyvauja kitose grupėse bei projektuose – “Dreamland Poetry”, “Mano Juodoji Sesuo”, “Angis”, “Anapilis”, “Siela”.

Diskografija:
“Psychoholic Bastard Crew” (2005)
“In Cyber Lust” (2002)