Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MountainRock’vol.3 Bands

ANGIS

Tadas – gitara
Darius – gitara
Gytis – būgnai
Laurynas (Bėska) – bosas
Alenas – vokalas

1996 metais susikūrusi ir pagoniško metalo gerbėjų simpatijas greit užkariavusi grupė „Angis“, 2001 metais vieninteliam originalios sudėties nariui gitaristui Tadui išvykus į JAV, trims metams buvo užtilusi. Tačiau 2004-aisiais, pasipildžiusi „Xess“ pajėgomis, ex „Liūnuosna“ būgnininku ir jaunu vokalistu Alenu, „Angis“ atgimė. Įdomu, kad „Xess“ vokalistas Bėska „Angyje“ groja bosu.

Grupė debiutavo 1997-aisiais antrajame festivalyje „Menuo Juodaragis“ Verbiškėse. „Angis“ yra išleidusi demo juostas Prieš Aušrą (1997) ir Praeities Ženklai (2001 m.).

“Angis“ ieško vis naujų metalo muzikos išraiškos būdų. Gyvavimo pradžioje pradėjusi groti doom bei death metalą, vėliau keletą kartų keitė savo stilių ir galiausiai apsistojo ties “pagan” metalu. Grupės kūryba perpinta pagoniškomis nuotaikomis, dainų tekstuose dažnai minima Lietuvos, kaip pagoniškos valstybės, praeitis bei žymiausi to meto įvykiai.

K.A.N.G.

Mantas – gitara
Almis – vokalas
Mindaugas (Kiaulė) – bosas
Šarūnas – būgnai

Kauno hardcore scenos pasididžiavimu vadinama grupė „Kills All New Germs“ (K.A.N.G.) susikūrė 2000 m. pabaigoje, kai grupės idėjinis lyderis Mantelis, besėdėdamas su “Mountainside” gitaristu Šaru kultiniame, dabar jau nebeegzistuojančiame, Kauno bare “Pakalnė”, pasisakė, kad bando groti punk/hard core ir ieško būgnininko. Šaras iš karto sureagavo teigiamai ir pasisiūlė padėti, nes turėjo norą groti būgnais. Taip gimė kangai.

Po gausybės sudėties, ypač – bosistų, pasikeitimų, 2003 metais į grupę atėjus zanavykui bosistui Mindei – Kiaulei ir buvusiam dideliam K.A.N.G. fanui vokalistui Almiui, kangai galutinai susicementavo ir sparčiai išplėtė koncertų geografiją (Kaunas, Vilnius, Šiauliai, Panevėžys, Klaipėda, Marijampolė) bei gerbėjų ratą.

Kol kas grupė turi tik koncertinius įrašus, tačiau 2005 metais ketina pagaliau įrašyti ilgai lauktą debiutinį albumą.

Internetinė svetainė: http://kang.ten.lt

MANO JUODOJI SESUO

Mindaugas – vokalas, gitara, klavišai
Rosvaldas – gitara
Živilė – klavišai

Keturioliką metų egzistuojanti „Mano Juodoji Sesuo“ yra vadinama seniausia ir viena reikšmingiausių Lietuvos gotikinės scenos grupių.

MJS susikūrė 1991 metais, kai savarankiškai pradėjo groti nuo grupės „ Post Meridian“ atskilę Barbora (vokalas) ir Mindaugas (gitara, klavišiniai), vienintelis iki šiol išlikęs originalus narys . Tų pačių metų rudenį duetas įrašė debiutinį MJS trylikos dainų albumą „Byra byra karoliukai”.

Per keturioliką veiklos metų MJS išleido 6 albumus („Reinkarnacija”, „Belamy”, „Synthetique”). Naujausias darbas – pernai pasirodęs ilgai brandintas albumas „Dogmatic”. Tai pirmasis angliškas MJS debiutas, išleistas išskirtiniu digipack CDr formatu. Albume skamba brandi ir šalta elektronika, mistiška industrinė mechanika, supančiota išraiškingomis gitarų linijomis. „Dogmatic“ įrašytas naujos sudėties, dalyvaujant buvusiam „Liūnuosna“ vokalistui ir gitaristui Rosvai bei „Xess“ klavišistei Živilei.

Pačiais aktyviausiais grupės gyvavimo metais galima laikyti 1995-uosius: MJS sugrojo daugiau nei 50 koncertų. Tame tarpe ir legendinės grupės Foje „Kai perplauksi upę” turo baigiamajame koncerte Vilniaus Vingio parke, „Sparnų” festivalyje Prienuose.

Internetinė svetainė: http://mjs.ten.lt

MOUNTAINSIDE

Rytis – bosas, vokalas
Šarūnas – gitara
Karolis – būgnai
Darius – vokalas, gitara

Kauno punk/thrash/rock/alternative komanda „Mountainside“ susikūrė 1996 metais, iširus senos mokyklos thrash’o komandai „Delirium Tremens“, kurioje grojo grupės branduolį sudarantys broliai bosistas Rytelis ir gitaristas Šaras.

Pirmasis „mountainų“ hitas, be kurio iki šiol iš koncertų nepaleidžia gerbėjai, legendinės pankroko komandos „33% Kiaulių pakeliui į Vatikaną“ koveris „Birutė“. Šioje grupėje yra grojęs ir Rytelis.

Nepaisant gausybės sudėties pasikeitimų, persekiojusių „Mountainside“ nuo pat susikūrimo, grupė grojo vis daugiau koncertų ir gausino gerbėjų ratą bei atkreipė šou verslo ryklių dėmesį, ko pasėkoje „Mountainside“ tapo viena daugiausiai Lietuvoje koncertuojančių undergroundo komandų, buvo įkurtas fanklubas, o daina „Nepanikuok“ įtraukta į „Bomba records“ rinkinį „Euro.lt“.

2000 metais į grupę įsiliejus nuolatiniam būgnininkui Karoliui, pagaliau buvo realiai pradėta mąstyti apie ilgai ir nekantriai lauktą debiutinį mini albumą „Distorted“, kuris dienos šviesą išvydo 2003 metų pradžioje. 2005 metais „Mountainside“ ruošiasi išleisti antrąjį studijinį albumą. Grupės gabalas “Haute Couture and Colombian Cocaine”, iš būsimojo albumo, įtrauktas į “Zona records” rinkinį “Zona Records 2005 Sampler”, skirtą pristatyti įdomiausias Lietuvos roko grupes užsieniui.

Per aštuonerius veiklos metus grupė sugrojo visuose pagrindiniuose šalies festivaliuose („Roko maršas“, „Kauno dienos“, „Rudstock“, „Pačių blogiausių grupių festivalis“, „Ferrum Frost“ ir t.t.) ir klubuose, atstovavo Kauną Rygoje vykusioje didžiulėje Hanzos miestų fiestoje “21st International Hanseatic Days in Riga”. “Mountainside” grojo su tokiomis grupėmis, kaip “Bix”, “Tito and Tarantula”, “Dismember”, “Entombed”.

„Mountainside“ muzika, greta tokių grandų kaip „Audioslave“, skamba norvegų režisieriaus Fredrik’o Bryno filme „Gatebil filmen“.

Internetinė svetainė: www.mountainside.lt

XESS

Laurynas (Bėska) – vokalas, programavimas
Darius – gitara
Živilė – klavišiniai
Tadas – gitara
Rasa – vokalas

Ant grupės “Lūnuosna” pamatų 2001 metų vasarį susikūrusi gotikinio metalo komanda XESS jau spėjo užkariauti tamsią muziką mėgstančių klausytojų simpatijas, įgyti kolegų pripažinimą ir išleisti debiutinį mini albumą „In Cyber Lust“ bei pagaliau atidaryti internetinę svetainę.

XESS savo muzikoje sujungė thrash’ovas metalines gitaras, gyvus ir programuotus sintezatorius, būgnų ritmus bei goth rokinę estetiką, pagražintą electro/cyber detalėmis. Kiekvieno pasirodymo metu muzikantai bando nustebinti klausytojus ne tik savo kūryba, bet ir vienu ekstravagantiškiausiu Lietuvoje, nuolat besikeičiančiu įvaizdžiu.

Debiutinis XESS mini albumas “in Cyber Lust” dienos išvydo 2002 metų spalį. 2005 metais ketinama išleisti antrąjį albumą “Sexx FM”, kuris pasižymės brandesnėmis kompozicijomis ir kokybiškesniu įrašu.

2003 metais, kasmetiniuose “Dangaus” organizuojamuose alternatyviosios muzikos apdovanojimuose “Baltieji Velniai”, grupė pripažinta “Geriausia 2003 metų gothic / industrial grupe Lietuvoje“, o vokiečių nepriklausomos muzikos žurnalas “Sonic Seducer” kūrinį „Self CrucifiXion“ įtraukė į CD, pridėtą prie gruodžio-sausio numerio. Grupė dalyvavo ir žurnalo konkurse „Battle of the Bands 2003“, kur tarp 50 grupių užėmė 16 vietą. Lenkų žurnalo “OFF” padalinys “OFF Sound” išleido perspektyvių Rytų ir Centrinės Europos tamsiųjų grupių kompiliacinį albumą „Dark East“, kuriame puikuojasi ir XESS daina „{Festish… Satisfaction?]“.

Internetinė svetainė: http://xess.ten.lt

BIX

Saulius (Samas) – vokalas, gitara
Gintas – būgnai
Aurimas – perkusija
Tadas – bosas

Šiauliuose susikūrusios legendinės alternatyvinio roko grupės „Bix“ pristatinėti tikrai nereikia. Albumus „Akli kariai“ (1991), „La bomba“ (1992) savo fonotekoje turi kone kiekvienas save gerbiantis roko muzikos gerbėjas.

1987 m. Šiauliuose oficialiai gimė grupė “Bix”, kurios suklestėjimui buvo labai palanki dirva – prasidėjo Atgimimo epocha, kuriai reikėjo maištingos dvasios. Kunkuliuojančios energijos ir roko “draivo” pritvinkę 7 vyrukai akimirksniu išpopuliarėjo ir tapo savo žanro flagmanais.

Pradėję nuo savo miesto salių, vėliau užkariavę visos Lietuvos sales ir stadionus bei aikštes, o taip pat užėmę ir laisvų radijo stočių eterį, BIX’ai įsiveržė į atrodytų perpildytą Vakarų rinką: gausūs koncertai Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Beneliukso, Skandinavijos šalyse, JAV. Visur, kur bekoncertuotų, BIX’ai susilaukia entuziastingo publikos priėmimo ir puikių atsiliepimų. Tai grupė, kuri, atrodo, gimusi scenoje. Viename Vokietijos klubų vyrukai grojo su tuomet dar neišgarsėjusia “Nirvana”.

1995-aisiais metais buvo išleistas ir jubiliejinis grupės albumas “7” (7 nariai, 7 metai), kuris konceptualiai skyrėsi nuo prieš tai buvusių. Tai buvo linksmų idėjų ir kieto stiliaus sintezė. Vieni šį albumą vertino kaip geriausią Lietuvos roko istorijoje, kitiems jis pasirodė grubus techniškai, iki galo neišbaigtas ir perdaug griežtas.

Pastaraisiais metais tik koncertuojantys „bixai“ vis užsimena ir apie naujų gabalų įrašus.

SOUNDARCADE

Jānis Zāle – bass
Ēriks Bakšējevs – drums
Raitis Ābele – guitars
Lauris Ābele – guitars
Mārtiņš Ābols – vocal
Mārtiņš Āboltiņš (Boļa) – magic, artistic performance

Viena perspektyviausių naujos kartos Latvijos roko grupių „SoundArcade” savo muziką apibūdina kaip energingą alternatyvinį/psichodelinį roką. „SoundArcade“ daina “The harsh light of the day” 19 savaičių laikėsi radijo stoties SWH roko tope. Gabalas taip pat „sukasi“ radijo stotyse „Naba“, „Radio 1“. Dainos “The harsh light of the day” video klipas rodomas per televizijas LTV, LNT ir TV3. Šiuo metu ruošiami radijo singlai “Cranes” and “Bleeding heart”. 2003 metais „SoundArcade“ labai sėkmingai pasirodė didžiausiuose Latvijos roko festivaliuose “Blieziens”, “Tu esi pamanīts”, kuriuose gavo įvertinimą už geriausią gitaros darbą, geriausią pasirodymą ir geriausią koverį.

Festivalyje „MountainRock“ „SoundArcade“ pasirodys su nauja koncertine programa. Grupė jau yra grojusi Lietuvoje, tačiau tik nedideliuose klubuose.

Internetinė svetainė: http://www.soundarcade.lv