Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Legendinis Šiaulių alternatyvios muzikos festivalis RUMSHK grįžta!


2018-05-17, MR Info

Kadaise Šiauliuose turėjome unikalų mini open‘air miesto gimtadienio metu. Prieš gerą dešimtmetį Zubovų rūmų kiemelyje rinkdavosi įvairiausi žmonės, ištroškę ne populiariosios muzikos, o kažko kito, neįprasto… rinkdavosi menininkai, kurie kurdavo skulptūras, tapydavo… Dešimtmetį pailsėjęs RUMSHK`13 grįžta sudrebinti ne tik kūną, bet ir sielą, grįžta prikelti Lietuvos Šiaurės Mančesterį iš alternatyvaus letargo miego. Priminti, kas yra alternatyvios muzikos vibe‘as…

Kas nežinote, šioje erdvėje vykdavo visą savaitgalį trukdavę įvairūs festivaliai, tokie kaip Šiauliai Jazz, RUMSHK, Šeši mušamieji, Studentozė, Hippylandas, Bigbendų festivalis. Šiuose festivaliuose grojo ne tik Lietuvos muzikai, bet ir užsienio… Grodavę dar tada mažai žinomi, o dabar populiarūs visoje Lietuvoje ar net pasaulyje… Yra groję tie, kurių labai ilgimės, bet, deja, nebeturime gyvųjų tarpe… Džiaugiamės ir didžiuojamės šia savo istorija, todėl vedami sentimentų norime vėl grįžti į šią erdvę su primirštais nepamirštamais festivaliais. Tad skubame pranešti, jog birželio 15–16 d. atgaivinamas alternatyvios muzikos festivalis. Daugiau info: www.rushk.lt

Džiaugiamės, kad prie šio festivalio prisijungia ir tie, kurie yra TAIS LAIKAIS groję viename ar kitame festivalyje… Taip į Šiaulius grįžta grupė The Mary Jane iš Latvijos, prie šio festivalio geranoriškai prisideda ir vietiniai muzikantai, tokie kaip Pekla, taipogi sentimentų vedimi vėl iš naujo susiburia Irony Dawn. Duoklę Šiauliams nori atiduoti ir po ilgos pertraukos nori grįžti kauniečiai Mountainside, gros išskirtinį muzikinį stilių turintys Freaky Stars.

Norime supažindinti su šių metų naujove. Atgaivinsime ne tik RUMSHK festivalį, pirmą kartą Šiauliuose vyks ir alternatyvios muzikos konkursas, kuriame dalyvauja nemažas kiekis muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, juos vertins kompetentinga komisija. Konkurse užsiregistravo jau daugiau nei 30 atlikėjų. Greitu metu juos galėsite išgirsti ir JŪS mūsų internetinėje svetainėje: www.rumshk.lt.

Trumpai apie konkursą ir komisiją. Bus renkami 6 prizininkai – trys trečiosios vietos, dvi antrosios vietos ir viena pirmoji vieta, kuriems įteiksime pinigines premijas, kurias įsteigė Ruvera, Latga, Sabalin, Saunalina, o prizus įsteigė TVC, Venta, Milgreta. Konkurso laimėtojus pakviesime į mūsų festivalį atlikti keletą kūrinių. Prašome kantrybės ir netrukus sužinosime ne tik tuos geriausius, bet ir visus alternatyvios muzikos kūrėjus, kurie džiugins visus savo pasirodymais abi dienas.

O dabar apie komisiją. Gegužės mėnuo skirtas išrinkti geriausius, tad mūsų komisija intensyviai dirba, klauso bei sprendžia, kurie būtent TAS auksinis 6-ukas bus patys pačiausi, kuriuos Tu išgirsi birželio 15–16 dienomis. Šio konkurso komisijos pirmininkas – muzikos prodiuseris Paulius Jasiūnas, o jam padeda vertinti atlikėjus – Dovydas Bluvšteinas, prof. Gintautas Mažeikis, Darius Užkuraitis, Nėrius “Atsuktuvas” Pečiūra, Saulius “Samas” Urbonavičius, Robertas Semeniukas, Alvydas Mačiulskas, “Dangus” – muzikos leidykla, “Tilto namai” – (nepri)klausoma muzikos agentūra, Mindaugas Peleckis, Gintautas Gascevičius.

Džiugins ne tik roko maršas kiemelyje. Menų fakulteto viduje žinomi lektoriai ves paskaitas apie tuometinį „underground“inį gyvenimą, bus rodoma tuometinio neformalaus judėjimo dokumentika bei 2018 m. Nerijaus Pečiūros sukurtas filmas „Lietuva – Tai Jėga!“ apie Lietuvos pankų revoliucijos pradžią Sovietų Sąjungos priespaudoje…

Būtinai paminėsime, jog antrąją dieną tęsime tradiciją ir apdovanosime geriausius Šiaulių apskrities muzikantus. Tai jau septinti Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai ŠAMA. Jų metu apdovanosime geriausiuosius iš Šiaulių apskrities – Šiaulių miesto, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo rajonų geriausius, išrinksime Metų atradimą, Metų atlikėją ir skirsime Skolos premijos nominaciją daug nuveikusiam per savo gyvenimą, bet neįvertintam muzikantui ar kūrėjui.

Lauke veiks Fuga atrakcionai ne tik mažiems, bet ir dideliems išmanėliams. Veiks išmaniųjų telefonų „selfie“ funkcijos naikinimo laboratorija. O išalkusieji galės pasivaišinti unikalia lauko virtuve bei atsigaivinti gaiviais nealkoholiniais gėrimais. Bus įrengtas „prisisukusios“ atributikos kioskas ir kitos įdomybės.

Ir pagalvojus, jog liko lygiai mėnuo, šiurpsta oda nuo tų nostalgiškų prisiminimų, kaip traukte traukė už „menuškės“ pamatyt savo tuometinių dievukų. O dabar jau tuoj tuoj kursim naujas akimirkas! RUMSHK’13!

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: