Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Švedijos retro roko pažiba GRAVEYARD atvyksta į Lietuvą


2017-04-25, MR Info

Liepos 13-16 d. Anykščiuose, festivalyje „Devilstone“ – į roko viršūnes pretenduojantys, nostalgiški ir modernūs tuo pat metu – GRAVEYARD. Savo karjerą prieš dešimtmetį pradėję švedai pirmą kartą atvyksta į Lietuvą su savo progresyvaus, psichodelinio roko užtaisu.

Jokių ribų ir rėmų – unikalus, įvairialypis skambesys išskiria GRAVEYARD iš kitų rokerių, nes jie varijuoja nuo klasikinio roko iki bliuzo, džiazo ir kitų subtilių muzikinių temų. Tačiau bandymams priskirti jų muziką konkrečiam žanrui jie nuolat priešinasi ir labiau mėgsta būti išskiriami dėl savo neapibrėžtumo, daugiaspalviškumo ir emocinio paveikumo.

Grupė susikūrė 2006 metais, kai keturi muzikantai apleido savo ankstesnius alternatyvios muzikos projektus. GRAVEYARD nariai norėjo groti klasikinį roką, sumaišytą su progresyvaus, psichodelinio ir bliuzinio roko prieskoniais. Neseniai, ankstesniam būgnininkui palikus kolektyvą, GRAVEYARD buvo paskelbę stabdantys savo veiklą, tačiau ilgai be muzikavimo neištvėrė – jau po keturių mėnesių grįžo į sceną su nauju veidu už mušamųjų ir pareiškė, kad daugiau iš jos trauktis neketina.

Kiekvienas, pasiklausęs GRAVEYARD, supras, ką norėjo pasakyti šiuo metu gitara grojantis Jonatanas – kad ir kokiam žanrui bandytum priskirti grupę, paprastai ir aiškiai to padaryti neišeina. Tai nei džiazas, nei bliuzas, nei rokas ar sunkusis metalas – grupės skambesyje rasite visko po truputį. Kritikai grupės kūrybą gretina su BLACK SABBATH, LED ZEPPELIN, Janis Joplin ir THE ROLLING STONES muzikinių viražų junginiu.

GRAVEYARD savo kūryboje kalba apie įvarius dalykus, nors kaip patys su ironija sako, „nedainuoja nei apie drakonus, nei apie burtininkus“. Su trečiuoju albumu „Lights Out“ išryškėjo griežta visuomenės ydas bei socialinę neteisybę kritikuojanti kryptis, o ketvirtojo albumo pavadinimas „Innocence & Decadence” kalba pats už save. Nuo grupės  kūrybos neatsiejami ir bliuzo dainoms įprasti tekstai, kalbantys apie meilės ilgesį ir romantišką nostalgiją praėjusioms dienoms.

„Devilstone“ festivalio „Rytų“ scenoje – roko pažiba GRAVEYARD, lygiavertė korta „Vakarų“ scenos svarbiausiam ekstremalios muzikos atlikėjui SATYRICON. Kol apatinėje slėnio scenoje griaudės black‘n‘roll ritmai, viršutinėje scenoje GRAVEYARD visus kvies prisiminti septyniasdešimtųjų skambesį ir šėlti klausantis psichodeliško progresyvaus roko!

Daugiau informacijos festivalio tinklapyje www.devilstone.net. Bilietus į festivalį platina www.ebilietai.net ir „Tiketa“.

Video:

www.youtube.com/watch?v=6HmMy2ubC7E

www.youtube.com/watch?v=OnGBa8dVm6k

www.youtube.com/watch?v=k8jqUHYiSl0

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: