Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2016 KLAUSOMIAUSI


2017-01-08, Rytis Bulota

phall-fatalePraeitais metais buvau užmetęs kasmėnesinę  rubriką, nes nebuvo nei laiko, nei ūpo. Ir šiaip, daugiausia klausiau be bopo, cool jazzo ir fussiono, nes reikia lopyt išsilavinimo spragas, ir, svarbiausia, labai patinka. Bet iki kiek 2016 buvo blogi politiškai ir visaip kitaip (Lemmy išėjo, ir kiti žiauriai svarbūs žmonės, ir dar vieni metai, kai nepabaigėm albumo), iki tiek jie buvo neblogi muzikine prasme. Tai todėl ir surašiau, ką daugiausia klausiau iš naujos muzikos.


Disclaimer. Klausiau ir Swans, Anthrax, Warpaint, Neurosis, Animals As Leaders ir dar kitų man savaime suprantamų albumų. Bet ne tiek daug, kad atskirai rašyčiau, arba jie man nepaliko pakankamo įspūdžio.
Sąrašo numeracija praktiškai atsitiktinė.
Klausomiausias nemetalovas dainas sumečiau į Spotify.

1.    PHALL FATALE “Moonlit Bang Bang“
Pop muzika gali būti nenuobodi, nenuvalkiota ir tokia, kad ne sarmata klausytis. O kad PHALL FATALE nevisai įprastas kolektyvas nurodo jau sudėtis: dvi žvitrios merginos dainuoja ir maigo eletroninius dyvajsus, du bičai groja kontrabosais (sic!) ir senolis muša būgną. Avant pop, post punk ir jazz lydinys. Greta WARPAINT, (apie kurias nerašysiu, nes jų albume tik kokios trys labai geros dainos) darbas, kurio su dukra klausėmės po lygiai inirtingai.

2.    BOBBY PREVITE “Mass”
Ko gero įdomiausias metų albumas. Jazzo žymūnas aranžavo 15 amžiaus kompozitoriaus Guillaume Du Fay kūrinį. Ir atlieka jį su savo grupe, Earth ir Sunn O))) nariais, bei 11 narių Rose Enssenble choru. Doom metal susitinka senąją muziką. Įspūdinga.

3.    CHARLIE HUNTER “ Everybody Has a Plan Until They Get Punched in the Mouth”
Čia irgi Previte dalyvauja, labiau įprastam sau amplua. Bliūzas, bet nenusigąskit – gerąja prasme. Labai groovy ir labai New Orleans.

4.    THE COMET IS COMING “Channel the Spirits“
Dar vienas jazz ir elektronikos crossoveris. Irgi labai smagus.

5.    COBALT “Slow Forever“
Kai tik išgirdau pirmo gabalo intro, supratau, kad bus labai gerai. Toks metalas mums reikalingas.

6.    INTER ARMA “Paradise Gallows“
Ir toks metalas mums reikalingas. Blackened prog sludge geriausiam pavidale.

7.    NOVA EXPRESS QUINTET “Andras: Book Of Angels Volume 28”
Vienas iš daugelio John Zorn albumų šiemet. Kaip ir daugelyje jų, pats maestro į aikštelę neišbėga, bet ten ir taip talento ir vardo per akis: Cyro Baptista: Congas, Percussion; Joey Baron:Drums; Trevor Dunn: Acoustic And Electric Basses; John Medeski: Organ, Piano;
Kenny Wollesen: Vibraphone. Žiauriai prabangus jazz ir exotica garsas džiugina ausį.

8.    SUMAC “What One Becomes”
ISIS ir RUSSIAN CIRCLES nariai groja bekompromisinį art sludge. Visai ne easy listening. Bet labai atsiperka, kai perklausai kokius dešimt kartų. Jėga!

9.    MESHUGGAH “The Violent Sleep of Reason”
Nieko naujo, bet eina sau, kaip gerai. Labai nudžiugino būgnininkas, kai vienam interve pasakė, kad jokių švarių dainavimų nebus, ir kad ir toliau gros metalą.

10.    HELMET “Dead to the World“
Buvau pasiilgęs. Alt metal ikona (nes kurį laiką čia jau tik Page Hamilton visas įkvėpimas) įnešė daug psichodelikos, bet ir šaknų nepamiršo.

11.    RUSSIAN CIRCLES “Guidance“
Labai graužiuosi, kad ir vėl nepavyko iki koncerto nusigaut, kai Vilniuj buvo. Šiaip ar taip – albumas pradžiugino. Terminai post rock ar post metal jau prieš kurį laiką pasidarė pakankamai nešvankūs. Tai įvardinsiu kitaip – atmosferinis instrumentinis psichodelinis alt metalas. Ir toj stilistikoj vienas geriausių darbų šiemet.

12.    CROWBAR „The Serpent Only Lies“
Kirk Windstein kartelės nenuleidžia, ir štai dar vienas solidus CROWBAR albumas. Tas doom, thrash, sludge ir HC lydinys, kuris mums taip patinka.

13.    BENT KNEE „Say So“
Avant pop prog rock. Muzikantai su įspūdingais įgūdžiais. Puikus albumas. Jei nors kiek padirbės prie įvaizdžio – kils aukštai ir eis toli. Bet man turbūt geriau kaip dabar – minusinis įvaizdis ir už save kalbanti muzika.

14.    JOHN ZORN „Painted Bird“
Prie vargonų trio šerdies, vadinamos SIMULACRUM (apie juos daug buvo kalbėta 2015 ataskaitose) prisijungia jau aukščiau minėtas Kenny Wollesen. Ir eina sau, kaip gerai tas vibrafonas papildo visą šiam Zorno kolektyvui būdingą jazz metal fusion.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: