Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 GRUODIS


2016-02-14, Rytis Bulota

Exhausting_FireMELOMANO ATASKAITOS: 2015 GRUODIS
Pačiam sunku patikėti, bet 2015 metų ataskaitos baigtos. Superego mane sveikina ir truputį didžiuojasi. Muzikinė amplitudė gruodžio mėnesį – nuo džiazo, per progrocką ir fusion, iki hipsteriško black metal.

 

 

 

 

1. KYLESA  “Exhausting Fire” (2015)
Kaip visada geras KYLESA darbas. Kur kas griežtesnis už pastaruosius du, bet visiškai organiškas derinys tarp post punk melodingumo, psichodelinės atmosferos ir sludge piktumo išlieka. Nedažnas atvejis, kai tokiose grupėse ir švarūs vokalai neerzina.

2. KEN MODE “Success“ (2015)
Kylanti post hard core/noise rock grupė iš Klevo lapo šalies. Nieko negirdėto, bet malonus throwbackas prie geresnės paskutinės praeito tūkstantmečio dekados muzikos. Jeigu savo JESUS LIZARD ir UNSANE kolekciją žinot atmintinai – tikrinkit KEN mode.

3. BARONESS „Purple“ (2015)
Pati albumo pradžia, su tuo kietu riffu, nuteikia optimistiškai. Bet po to supranti, kad jokio sugrįžimo prie buvusio sunkumo šiame albume nebus. Ir tai savaime nėra blogai. Muzikinė pusė gera ir įdomi. Bet tie vokalai bando kantrybę. Kaip kokie KINGS OF LEON, tik nelabai tinkamam kontekste. Visumoje – LP neblogas, bet su trūkumais.

4. BO HANSSON „Magician’s Hat” (1973)
Baisiai geras instrumentinis psych/prog rock iš Švedijos. Rekomendaciją gavau skaitydamas apie mėgstamus jo tautietės Anna Von Hausswollf albumus (apie jos pačios ilgągrojį – apačioje).

5. LODESTAR „Lodestar“ (1996)
SENSER vokalisto, bosisto ir būgnininko grupė. Progresyvus alt/hard rock. Gabalas nuorodoje vienas geriausių, įrašytų nelabai kokiame (ypač muzikine prasme) dešimtąjame dešimtmetyje.

6. BO HANSSON „Music Inspired by Lord of the Rings” (1972)
Rimtas vabalas buvo. HANSSON & KARLSSON su Hendrixu džemavo, kai pastarasis Stokholme grojo, nekalbat jau apie tai, kad Jimi grojo jų koverį. Sprendžiant iš šio albumo, ko gero Tolkieną stipriai mėgdavęs (before it was cool).

7. WAYNE SHORTER „Odyssey of Iska” (1971)
Tarp Miles Davis  laikotarpio aplink „Bitche’s Brew“ ir pirmųjų WEATHER REPORT albumų. Labai atmosferiškas fusion.

8. METALLIC TASTE OF BLOOD „Doctoring the Dead“ (2015)
2015 metų atradimas ir vienas labiausiai patikusių albumų. Dalyviai iš PORCUPINE TREE, OBAKE ir būgnais Ted Parsons, kuris grojo su visais, nuo PRONG iki SWANS. Jazz, metal, prog, dub, postpunk teritorijose.

9. SCHNELLERTOLERMEIER “X“ (2015)
Net pavydu, kai grupės narių pavardės natūraliai į tokį va prabangų pavadinimą susidėlioja. Muzika – aršus jazz/math/metal fussion. Taip kaip gydytojas rekomendavo. Gana tingus palyginimas, bet jei jums netolima BATTLES kūryba – būtinai patikrinkit.

10. ANNA VON HAUSSWOLFF „The Miraculous“ (2015)
Pilnas atlikėjos iš Švedijos vardas – Anna Michaela Ebba Electra von Hausswolff (sic!). Muzika irgi įspūdinga. Įrašyta su vienais didžiausių Europoje Piteå vargonais. Svenska gothic.

11. FLOATING POINTS “Elaenia” (2015)
Stipriai kritikų ir tokios muzikos žinovų (aš toks nesu) įvertintas albumas. Elektronikos ir gyvų instrumentų derinys, protingos kompozicijos, gražus skambesys. Ypač RHODES džiugina ausį. Jei reikia atvangos po visokių metalų ir kitokios intensyvios muzikos – geras pasirinkimas.

12. KANDINSKY EFFECT „Somnambulist“ (2015)
Įtraukiantis šiuolaikinis džiazas.
https://cuneiformrecords.bandcamp.com/track/flips

13. DEAFHAVEN „New Bermuda“ (2015)
Grupė endorsinama minkštokų barzdočių languotais marškiniais ir geltonais batais, bei publikos, atrodančios kaip bomžai, bet už madingo alaus bokalą be svarstymo mokančios 4 eurus. Praeitas albumas sulaukė daug atgarsių. Naujasis – mažiau. Matyt banga nueina. Maišant skirtingus stilius rezultatai būna įvairūs. Kartais sugula į vieningą visumą, kartais ne. Kalbant apie „New Bermuda“ – ko gero shoegaze ir black metal, tokiom proporcijom, ne iki galo suderėjo. Tiesą sakant, ir piktos, ir lyrinės dalys atskirai geros, bet į vientisą daiktą kažkaip nesusijungia. Nors albumas visumoj visai nieko. Tik kartais sukeliantis mintį: „o kam?“.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: