Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 LAPKRITIS


2016-01-30, Rytis Bulota

intronautMELOMANO ATASKAITOS: 2015 LAPKRITIS
Lapkritį daugiausia buvo klausoma įvairių fjužynų ir krosoverių tarp įvairių stilių. Nauji ir nelabai nauji albumai. Labiausiai pradžiugino INTRONAUT naujokas.

 

 

 

 

1. INTRONAUT „The Direction of Last Things” (2015)
Kaip visada, naujas INTRONAUT albumas itin lauktas. Darbas puikus. Yra viskas, už ką mylim ir gerbiam INTRONAUT – jazzy, sludgy, proggy, etc. Labai pradžiugino, kad skirtingai nuo daugelio progresyvesnių metalo grupių (BARONESS, MASTODON, etc.), grįžo prie nuožmesnio skambesio. Harsh vokalai, piktesni riffai. Trumpai tariant – įskaityta! (Jei paklausit, ką rūkė klipo nuorodoje kūrybinė grupė, atsakysiu sąžiningai – nežinau).

2. THE SCARAMANGA SIX „The Terryfying Dream“ (2015)
Ekscentriška (gerąja prasme) grupė. Viską daro kaip jiems patinka, į nieką nekreipdami dėmesio. Alt/prog/powerpop/post punk. Bet albumą reikia keletą kartų prasukt. Nes iš pradžių perdėm freaky skamba.

3. MASERATI „Rehumanizer“ (2015)
MASERATI vis dar aria (daugiausia) instrumentinio psych/neokraut dirvonus ir šalia žvangančių gitarų arpegiatoriai ir sekvenceriai sukasi stropiai. “Rehumaizer“ muzika pasidarė labiau prieinama, daugiau pop elementų. Poroj gabalų net yra vokalai. Nežinau, ar tai labai geras sumanymas, bet reikalo negadina. Visumoj – solidus LP.

4. MOBY „Animal Rights“ (1996)
Užkliuvo žvilgsnis už CD lentynoje. Daug metų neklausytas albumas. Buvau pamiršęs, kad MOBYs širdyje pankas. Labai geras pankroko LP.

5. VOIVOD „Angel Rat“ (1991)
Vienos mėgstamiausių grupių vienas mėgstamiausių albumų. Psychedelic proggy thrash metal. (Kas liečia video, tai su visa pagarba – galėjo labiau pasistengti).

6. SIOUXSIE & THE BANSHEES “The Rapture” (1995)
Nesikartosiu apie savo jausmus šiam kolektyvui. Post punk grietinėlė.

7. S.O.D. “Bigger than the Devil“ (1999)
Crossoverio pionerių antrasis LP gal nėra klasikinis, tačiau irgi smagus. Gaila, kad Scott Ian ir Benante su Billi Milano susipyko negrįžtamai, ir daugiau muzikos iš jų nebeišgirsim.

8. JIMI HENDRIX „Are You Experienced?“ (1967)
Visi geri žodžiai apie Hendrixą ir jo ritmo sekciją yra teisingi. Vis pagalvoju, kaip gaila kad nespėjo su Miles Davis planuoto projekto įrašyt.

9. BATTLES “La Di Da Di” (2015)
Vis neatsiklausau.

10. FUZZ “II” (2015)
Jau pasakojau praeitose ataskaitose.

11. KILLING JOKE “Pylon” (2015)
Ditto.

12. THE ICARUS LINE “All Things Under Heaven“ (2015)
Ditto.

13. SHINING “International Blackjazz Society“ (2015)
Toks pats kaip ir visi kiti jų albumai. Papiktinti NIN su saksu ir mandresne ritmika. Ir labai šaižiai. Viena vertus – gerai, kita vertus – įdomumas kiek priblėso.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: