Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 RUGPJŪTIS


2015-12-18, Rytis Bulota

G_itdMELOMANO ATASKAITOS: 2015 RUGPJŪTIS
Rugpjūtis buvo džiaziniuose išmatavimuose. Įvairus fusion, ir su funku, ir su rocku ir su metalu. O kas toliau nuo jazzo – tai naujas SLEAFORD MODS nenuvilia!

 

 

 

1. GALACTIC „Into the Deep“ (2015)
Neišpasakyto puikumo New Orleans funk/jazz veteranų albumas. Soul muzika tokia, kokia ji turi būti, o ne visas tas plastmasinis mėšlas, kuris kažkodėl klasifikuojamas kaip r’n’b ir soul. Nors nei sielos, nei bliuzo ten su žiburiu nerasi. Nuorodoje mano metų (jei ne dešimtmečio) daina. Be konkurencijos.

2. JOHN ZORN „The True discoveries of Witches and Demons“ (2015)
Apie „Simulacrum“ jau rašiau. Antra vargonų trio (John Medeski / organ, – Matt Hollenberg / guitar,  – Kenny Grohowski / drums) dalis. Čia prie jų prisijungia puikiai žinomi veikėjai  – Trevor Dunn / bass- Marc Ribot / guitar. Rezultatas – dar daugiau metalo, ir viskas labai gerai.

3. MILES DAVIS „Filles de Kilimanjaro“ (1968)
Paskutinis  Wayne Shorter, Tony Williams, Herbie Hancock, ir Ron Carter a.k.a. „The second great Miles Davis quintet albumas“. Greta jų dalyvauja Chick Corea ir Dave Holland. Jėga!

4. KRALLICE „Ygg Huur“ (2015)
Iš visų KRALLICE albumų labiausiai rockas, kad ir ką pitchforkas bekliedėtų.
https://avantgardemusic.bandcamp.com/album/ygg-huur

5. JOHN ZORN „Pellucidar: A Dreamers Fantabula“ (2015)
Dar vienas Zorno projektas DREAMERS. Čia muzika rami ir svajinga – surf ir exotica klimatai, skirtingai nuo aukščiau minėto SIMULACRUM metalo. Nors Trevor Dunn ir Marc Ribot griežia ir čia.

6. MEDESKI MARTIN AND WOOD „Last Chance to Dance Trance  (Perhaps)“ (1999)
Ankstyvojo kolektyvo laikotarpio „The best of“. Kaip esu apie juos rašęs“ „jazzas BEASTIE BOYS gerbėjams“. Matyt todėl ir išsyk užsikabinau ant jų, kai tik gavau šitą CD dovanų prieš gerus dešimt metų. Ačiū, Noma.

7. WEATHER REPORT „I Sing the Body Electric“ (1972)
Buvo puikus kolektyvas, kol Zawinulas su savo liftams skirtu easy listening neįsidominavo.

8. WAYNE SHORTER „Odyssey of Iska“ (1971)
Labai vežantis fusion. Tarp fusion laikotarpio Miles Davis ir King Crimson.

9. SLEAFORD MODS „Key Markets“ (2015)
Solidus naujas darbas. Tik keikiasi kiek mažiau. Bet stiprumo nepraranda.

10. MAGGIE KOERNER „Neutral Ground“ (2013)
Nesu didelis singer-songwriter/ blues gerbėjas, bet mergina bendradarbiauja su GALACTIC ir labai gerai dainuoja. Todėl ir patikrinau. Nenusivyliau – New Orleans tamsumas pramuša. MARK LANEGAN ar ROYAL THUNDER mėgėjai gali drąsiai tikrinti.

11. GNOD „Infinity Machines“ (2015)
Visiškai absurdiško ilgio britų psichodelinės institucijos albumas. Gera žinia, kad nemažai kompozicijų grįžta prie rocko. Ir šiaip – labai geras klausalas. Tik gerokai per ilgas. Jei klausytojos gyvenimo būdas ne visai pagal „Turn on, tune in, drop out „ formulę, normaliai paklausyt ir laiko pritrūkt gali.

12. WEATHER REPORT „Heavy Weather“ (1977)
Perklausiau visą WR diskografiją. Ir priėjau kai kurių išvadų. Shorteris visada geras ir Jaco Pastorius, aišku, puikus. Kaip ir kiti muzikantai perėję per grupę. Bet man devintas dešimtmetis visgi paliko traumą, kad tokių sintezatorių tembrų suvirškint negaliu. Ir tas popsovas fusion nėra artimas muzikinis stilius. Kai sovietmečiu prieš kokias varžybas muzikinės užsklandos būdavo, tai maždaug tokį muzaką leisdavo. Not cool at all. Bet kartais pasiklausyt vistiek galima, nes labai gerai sugrota.

13. NUCLEAR ASSAULT „Handle with Care“ (1989)
Kartais išsitrauki CD iš lentynos, nupūti dulkes ir pasiduodi nostalgijai. New Yorko thrash metal klasika.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: