Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 GEGUŽĖ


2015-08-24, Rytis Bulota

john-zorn-simulacrumVasarai besibaigiant už lango, ataskaitose baigiasi pavasaris. Vėl daug šių metų muzikos, bet ne tik.

 

 

 

 

 

 

1. JOHN ZORN „Simulacrum“ (2015)
Jei norit paklausyti kaip John Medeski groja metalą, tikrinkit šį albumą. Pats Zornas į aikštelę eilinį kartą neišbėga, bet muzika smūgiuoja. Panašu į šiose štai ataskaitose aptartą praeitų metų „Psychomagia“, bet vietoj surfo – metalas. Gerai nuteikia ausies būgnelį.

2. HELMET „Meantime“ (1992)
Menu, kaip šitas albumas tėškė per veidą, dešimto dešimtmečio pradžioj. Mums su broliu viena svarbiausių muzikinių įtakų. Vis dar skamba stipriai. Ir ne HELMET kaltė, kad dalį jų skambesio nuėmė visos tos baisios nu metal grupės.

3. WAYNE SHORTER „Super Nova“ (1969)
Jei norisi tokios nuotaikos kaip Miles Davis era aplink „Bitches Brew“, arba pora pirmų WEATHER REPORT albumų. Nenuostabu, nes ir McLaughlin, ir DeJohnette, ir Chick Corea, ir Miroslav Vitouš čia dalyvauja.

4. SATURNALIA TEMPLE „To the Other“ (2015)
Blackened psych doom. Vietom neša į SONS OF OTIS, bet su gyvais būgnais. Neblogai.

5. DØDHEIMSGARD „A Umbra Omega“ (2015)
Norvegų avangardinio blacko veteranai po ilgos pertraukos nenuvylė. Vokalai labai skonio reikalas, bet visuma įdomi.

6. THE ATOMIC BITCHWAX „Gravitron“ (2015)
Techniškas stoner rock. Vietomis kaip Keenano eros COC, vietomis kaip QOTSA, tik su dideliais muskulais. Didelis pliusas, kad nors aiškios senoviškos įtakos, nesistengia per prievartą laužti jau į pasiutimą varančio retro skambesio. Trivia – bosistas ir būgnininkas groja dabartinėje MONSTER MAGNET sudėtyje, o vienas (jau nebegrojantis) grupės įkūrėjų – buvęs MONSTER MAGNET gitaristas Ed Mundell.

7. SQUAREPUSHER „Damogen Furies“ (2015)
Geriausias bosistas elektroninėje muzikoje išleido naują albumą. Jei kada nors patiko Tom Jenkinson kūryba – nenusivilsite. Galima ramiai laukti koncerto Vilniuje, net jei gros tik naujausią LP. Gabale nuorodoj atidesnis klausytojas išgirs THE CURE „Just like Heaven“ motyvus.

8. ACID KING „Middle of Nowhere, Center of Everywhere“ (2015)
Patinka man šita grupė. Tai ir albumas buvo labai lauktas. Paklausiau ir nenusivyliau. Nors iš koto neišvertė, bet labai patikimas trad doom.

9. TALKING HEADS „True Stories“ (1986)
Atsimenu mokykloj labai patikdavo šitas LP (taip pat kaip ir visi kiti jų darbai). Buvau labai ilgai neklausęs. Turiu pasakyt, kad sensta nelabai kaip. Geros dainos, bet įrašas neįkvepiantis, ir kažkas nebe taip.

10. SIOUXSIE AND THE BANSHEES „Tinderbox“ (1986)
Tuo tarpu kiti paauglystės favoritai aktualumo nepraranda, ir kai užsidedi kokį BANSHEES albumą visada pagalvoji: „kodėl aš jų dažniau neklausau?“ Postpunko kanonas.

11. FAITH NO MORE „Sol Invictus“ (2015)
Naujas FNM albumas nenuvylė. Aišku, gitaros sunkumo stinga ir iki „Angel Dust“ puikumo nepakyla. Bet kad grupė susigrąžintų visą griausmą, reikėtų, kad Jim Martin grįžtų.

12. JOHN COLTRANE „Giant Steps“ (1960)
Kabinanti jazzo klasika.

13. GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR “Asunder, Sweet and Other Distress” (2015)
Pirmas gabalas skamba kaip EARTH po to nueina prie drone. Iš pirmo klausymo ypatingo įspūdžio nepaliko. Bet po to kažkaip ėmė ir užkabino.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: