Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 KOVAS


2015-06-24, Rytis Bulota

enslavedMELOMANO ATASKAITOS: 2015 KOVAS

Melomano ataskaitose jau pavasaris. Kovą klausiau daugiausia šių metų produkcijos, bet pasitaikė ir senienų. Stilistiškai – nuo sludge, per heavy rocką ir psichodeliką iki jazzo. Dažnai viskas sumaišyta vienam albume.

 

 

 

 
1. ENSLAVED „In Times“ (2015)
Pajuodusio progo (ar išprogėjusio blacko – kaip kam patogiau) proponentai ir vėl nenuvylė. Stiprus albumas, ir jau laikas sugrįžt į Lietuvą.

2. FOLLAKZOID „II“ (2013)
Kosminė muzika iš Čilės. Vis labiau užgrūstoje krautroko nišoje gali pakonkuruot.
https://follakzoid.bandcamp.com/album/ii-2

3. ELDER „Lore“ (2015)
Progstoner. Žinoma, gabalai galėtų būti kur kas trumpesni, tačiau gausu gerų riffų ir klausosi maloniai. Bet su visa pagarba – 8 minučių hardrocko kompozicija yra arti ribos (nors kartais toleruotina). 15 minučių – bando klausytojo nervus ir kantrybę. Tuo labiau, kad ne ta stilistika, kur reikėtų ilgo laiko gabalo išsirišimui, o kai visi gabalai albume maždaug po10 minučių… Bet riffai geri, ir groja bei skamba irgi gerai.

4. ZU „Cortar Todo“ (2015)
Italų ekstremistai-avangardistai groja sludgejazz. Jei patinka tokie John Zorn projektai kaip NAKED CITY, arba PAINKILLER, didelė tikimybė, kad patiks ir ZU.

5. JOHN MCLAUGHLIN „Devotion“ (1970)
Paplitus nuomonė, kad čia vienas svarbesnių jazz-rock fusion albumų. Dėl to matyt galima ginčytis. Bet dar be smuiko!

6. BLACK SABBATH „Never Say Die“ (1978)
Parašysiu išsyk apie du LP.

7. BLACK SABBATH „Technical Ecstasy“ (1976)
Per kažkokią akciją susipirkau visus Sabbathų albumus su Ozziu. Klausiau juos daug ir dažnai, išskyrus du vėlyviausius, prieš išmetant Ozzy iš grupės. Šie du dulkėjo lentynoj gerą dešimtmetį, nes visai nekabino. Ne doom, ne lėtai, ne sunkiai, etc. Bet štai dabar paklausiau be išankstinių nuostatų – labai neblogai. Aišku, ne  aukso fondas. Ir į BS kanoną tikrai nepatenka. Ir tie visi narkotikai, ir šlovė irgi proto aiškumo nepridėjo, kas muzikoj girdisi. Bet vis tiek – geras hardrockas su progo elementais. O Bill Ward parodo, kad už Ozzy geriau dainuoja kokius 5 kartus (gabalas nuorodoje). Bet čia jau kita istorija. Gi ne dainavimu Ozzy  žmonėms įspūdį darydavo.

8. TORCHE „Restarter“ (2015)
Kaip jau minėjau – tvirtas pretendentas į metų topus.

9. BODY AND THOU „You, Whom I Always Hated“ (2015)
Gera kolaboracija tarp iškilių sludge kolektyvų.

10. SUMAC „The Deal“ (2015)
Jau minėtas Aaron Turner (ex-ISIS, OLD MAN GLOOM, etc.) projektas. Ne easy listening ir išsyk neįvažiuosi, bet visas į perklausas sudėtas laikas, reikalingas įsikirtimui, atsiperka.

11. MOON DUO „Shadow of the Sun“ (2015)
WOODEN SHJIPS gitaristo projektas. Jei visai atvirai – 10 skirtumų tarp WS ir MD nesurasčiau. Iš kitos pusės – jei muzika taip limpa prie ausies, tai gero per daug nebus. Kompetentingas psychedelic/kraut.

12. GANG OF FOUR „What Happens Next“ (2015)
Maišyti šokių muziką su rocku (tuo įprastiniu radijiniu pavidalu), tai tas pats kaip maišyti rocką su rapu. Galiojimo laikas (su retom išimtim) pasibaigė jau praėjusiam dešimtmetyje (jei ne anksčiau). Tai čia tas variantas, kai išimtis, nes GANG OF FOUR ir buvo viena tų postpunk grupių kurios pradėjo tokį fusioną. Naujausias albumas nors ir labai nuspėjamas, skamba visai nieko.

13. MAHAVISHNU ORCHESTRA „Birds of Fire“ (1973)
Dar vienas labai įtakingas jazzrocko albumas su Mclaughlinu. Bet čia jau ir su smuiku.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: