Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 VASARIS


2015-05-17, Rytis Bulota

Torche-RestarterMELOMANO ATASKAITOS: 2015 VASARIS
Vasarį pasirodė daugiau šių metų derliaus. Ir jis labai neblogas. Šalia to ėjo senas ir nelabai senas džiazas.

 

 

 

 
1. TORCHE „Restarter“ (2015)
Labai lauktas TORCHE naujokas pateisino ekspektacijas. Stiprus šiuolaikinis sunkus rockas su daugybe įtakų. Jei HUSKER DU šaknys būtų sludge, skambėtų panašiai. Ankstyvas pretendentas tarp metų geriausių albumų.

2. CHARLES MINGUS „Ah Um“ (1959)
1959 metais keli albumai pakoregavo jazzo kryptį. Čia vienas jų.

3. GENTLE GIANT „Three Friends“ (1972)
Eilinį (ir ne paskutinį kartą) pasakysiu, kad žiauriai geras progas

4. NAPALM DEATH „Apex Predator“ (2015)
Veteranai smogia į snukį. Ekstremalus punk/metal geriausiam pavidale!

5. SUMAC „The Deal“ (2015)
Dar vienas darbštuolio Aaron Turner (ex-ISIS, OLD MAN GLOOM) projektas. Labiau OMG klimatuose . Labai sunkus, labai ne easy listening ir labai netiesmukas metalas. Būgnais groja Nick Yacyshyn iš BAPTISTS, apie kurį Dave Grohl svaigsta, kad čia jo mėgstamiausias šiuolaikinis dundulis. O bosą (nors ir nėra projekto narys) įgrojo Brian Cook iš RUSSIAN CIRCLES. Jei po šito aprašymo iškart nesukilo noras patikrint, kas čia per reikalas, reiškia terminas „post metal“ jums arba nieko nesako, arba sukelia neigiamas emocijas (arba Dave Grohl jums ne vardas).

6. TODAY IS THE DAY „Animal Mother“ (2014)
Steve Austin, su įvairiais muzikantais, teritorijas tarp grind core, noise rock, sludge, math core ir dar velnias žino ko, tyrinėja nuo 1992. Dažniausiai suranda ko nors įdomaus.

7. ORNETTE COLEMAN „The Shape of Jazz to Come“ (1959)
Kitas iš kryptį rodžiusių 1959 metų albumų. Šis – į free jazz.

8. DUKE ELLINGTON  „Jazz Masters 100 ans de Jazz“ (1996)
Jazzo klasika ir rock’n’rollo šaknys. Atradau tokią biudžetinę kompiliaciją savo CD lentynoj ir smagiai perklausiau daug kartų.

9. BRANT BJORK „Black Power Flower“ (2014)
Jau rašiau apie šį LP. KYUSS būgnininko ir vieno pagrindinių muzikos autorių grupė. Geras dykumos rockas.

10. BODY AND THOU „You, Whom I Always Hated“ (2015)
BODY ir THOUGH projektas skamba taip kaip ir turėtų skambėti BODY ir THOUGH projektas. Electro-noisy sludge. Tik gal kiek mažiau depresijos, nei būdinga abiem kolektyvams.

11. YOB „The Great Cessation“ (2009)
Sludge doom elitas.

12. BOBBY PREVITE „The Coalition of the Willing“ (2006)
Jazzas BEASTIE BOYS gerbėjams. Grūvas liejas per kraštus. Kolektyvo sudėtis irgi įtikinanti: “Featured artists include Charlie Hunter on guitar, Steve Bernstein on trumpet, Jamie Saft on the Hammond organ and Skerik on saxophone”.

13. MILES DAVIS „Bags’ Groove“ (1957)
Baisiai painios istorijos su senais jazzo LP. Šis albumas tai dviejų EP rinkinys. Pirmoje pusėje Milt Jackson groja jazzą su vibrofonu. O dar kai Mailzo albume, tai čia, mieli bičiuliai, man kaip šaltas alus karštą poilsio dieną. Plius Thelonius Monk skambina kliapu.  Antra pusė vadinasi „Miles Davis with Sonny Rollins“ ir grojami Rollinso gabalai. Įvairiapusiškai gera kompiliacija.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: