Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2015 SAUSIS


2015-03-23, Rytis Bulota

CBP_WLGMELOMANO ATASKAITOS: 2015 SAUSIS
Startuoju su nauju sezonu. Dar daug apie 2014 metus, bet metų pradžioje, kol dar neprileista daug naujos muzikos, yra laiko prisiminti ir senesnius favoritus. Toks ir buvo sausis.

 

 

 

 

 
1. CRIPPLED BLACK PHOENIX „White Light Generator“ (2014)
Ex-IRON MONKEY gitaristo grupė, kurioje, kaip projekte, sudalyvauja daug britų doom ir post rocko veikėjų. Bet nepradėkite džiaugtis, nei sludge, nei doom čia praktiškai nėra. Toks kiek modernizuotas Pinkfloydiškas progas. Gerai sukurtas ir atliktas, nors, kaip būdinga tokiai stilistikai, ant nuobodumo ribos. Bet kažkokiu būdu užkabina.

2. DESOLATE SHRINE „The Heart of the Netherworld“ (2015)
Pirmasis šių metų albumas. Tvirtas atmosferinis black/death iš Suomijos. Be jokių post ar prog elementų. Neblogai.

3. PHILM „Fire from the Evening Sun“ (2014)
Slayeris Dave Lombardo groja alt rocką. Tas kolaboravimas grupėje FANTOMAS su Mike Paton nepraėjo be pėdsakų. PHILM skamba kaip TOMAHAWK susitikę SLAYER. Šiaip viskas gerai, ir gabalai geri, bet kažko neapleidžia jausmas, kad viskas kiek pritempta ir keliais metais pavėlavę. Nepaisant to – geras albumas, vien dėl būgnų verta paklausyti.

4. TOM WAITS „Rain Dogs“ (1985)
Kokius 10 metų buvau Waitso neklausęs, nes asociavosi man (ne visai pagrįstai) su visu tuo tūsu: dainuojamoji poezija, arbata, pyragas, žmogeliukai-jaukiai-pasedėsim. Bet pažiūrėjau Jarmusho filmą, ir kažkaip prisiminiau, kad turiu šitą CD. Galiu pasakyt, kad visai patiko. Waitsas, būdamas rimtas pageriantis nihilistas nekaltas, kad tiek daug pretenzingų snobų ir kvazihip(ster)ių deklaruoja jį bemėgstą.

5. MR.BUNGLE „Disco Volante“ (1995)
Negirdėjusio šio LP muzikos gerbėjo apsiklausyme didžiulė spraga.

6. CHARLES MINGUS „Pithecanthropus Erectus“ (1956)
Svarbus albumas jazzo istorijoje.

7. ANIMALS AS LEADERS „The Joy of Motion“ (2014)
Fusion dvimpirmam amžiui.

8. MINISTRY „Dark Side of the Spoon“ (1999)
Po ilgo laiko užsidėjau pasiklausyt kompaktą, ir klausiau visą mėnesį. Nors ir nepatenka į MINISTRY klasikinių albumų kanoną, bet tikrai nesigailiu, kad kažkada už brangiai nusipirkau. Geras LP.

9. TANGERINE DREAM „Apha Centauri“ (1971)
Sausį mirė Edgar Froese, TD įkūrėjas. Wiki rašo: „Edgar Froese declared himself to be vegetarian, teetotaler, and a non-smoker; he also did not take drugs“. Nors ir keista, bet nepaisant viso šito kūrė puikią muziką. R.I.P. Šis albumas dar be sintezų, ir tai priduoda savo žavesio.

10. KING CRIMSON „Red“ (1974)
Jeigu yra geresnė su progu susijusi grupė, aš apie ją nežinau.

11. JOHNNY MARR „Playland“ (2014)
Antrasis solinis THE SMITHS kompozitoriaus albumas. Ne toks geras kaip 2013 debiutas, ir perdaug jaučiasi noras per jėgą daryti pop muziką(ne paniekinama prasme). Klausosi neblogai, bet jei atvirai – Marr su Morissey būtų mutualiai naudinga užkasti visus kirvius ir sugrįžti į SMITHS, kol dar visi nariai kruta ir krebžda.

12. OGRE „The Last Neanderthal“ (2014)
Kompetentingas retro trad doom/hard rock kolektyvas sugrįžo su stipriu darbu. Tik kiek apmaudu, kad kai jie iširo 2009 metais, tokia stilistika buvo dar nenuvalkiota, ir buvo gaila grupės. O dabar, kai atsikūrė, toks nišos perpildymas, kad nežinau, ar jiems beliko vietos. Šiaip ar taip, už didžiąją daugumą sušokusių ant šito trendo aukščiau trim galvom, todėl stipriai rekomenduojama.

13. CONAN „Blood Eagle“ (2014)
Stipriai pernai išgirtas albumas man didelio įspūdžio nepaliko. Gerai skambantis ir sunkus (įrašo prasme), bet niekuo neišsiskiriantis doom metal. Pakankamai solidu, bet laiške namo neminėčiau.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: