Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2014 NEMETALAS


2015-01-19, Rytis Bulota

brant bjorkIš 2014 ataskaitų surinkau ką, mano galva, verta paklausyti. Bet čia nėra asmeninis metų geriausių sąrašas – jis dar bus, todėl kai kurie albumai nepaminėti. Kad sumažėtų informacijos apimtys ir skaitytojas lengviau išlaikytų dėmesį, albumus išskyriau į dvi pagrindines šiuolaikinės muzikos kategorijas: „metalas“ ir „nemetalas“. Šiandien nemetalas.

 
BRANT BJORK AND THE LOW DESERT PUNK BAND “Black Power Flower” (2014)
KYUSSų būgnininko soulful desert rock. Jei kam patinka KYUSS, VISTO CHINO arba net QOTSA – būtų kvaila šio albumo nepaklausyt.

THE SKULL DEFECTS „Dances in the Dreams of the Konwn Unknown“ (2014)
Noise rock iš Švedijos. Man tokia muzika, šiuo metu geriausias easy listening – niekas neerzina, nesudėtinga, ir gražiai skamba. Jei su MountainRock turėtume pakankamai lėšų, organizuotume festivalį tokia sudėtim: THE SKULL DEFEKTS, WHITE HILLS, ONEIDA, WOODEN SHJIPS ir CAVE. Nes tarp tų grupių jaučiu kažkokį bendrumą.

BOB MOULD „Beauty and Ruin“ (2014)
Bob Mouldas sugrįžo prie gitarų. Ir teisingai padarė. Labai geras LP. Tęsia nuo ten, kur sustojo su SUGAR, bet yra ir HUSKER DU atgarsių. Trumpai tariant, jei kada nors, kuris nors iš Mouldo projektų patiko – tada „Beauty and Ruin“ bus labai malonus klausymas.

HTRK „Psychic 9-5 Club“ (2014)
Kartais užsimanai elektroninio skambesio. Šis minimal post punk downtempo albumas gerai patenkina tokį nedažną įgeidį.

MARK LANEGAN BAND „Phantom Radio“ (2014)
Gerbėjai iš ML gauna ko ir laukę, kitaip tariant, viskas čia apie dainavimą, instrumentinė pusė tikrai nedominuoja. Gal todėl beveik visi stipriausi kūriniai su ML dainavimu yra ne jo albumuose (pvz. šių metų EARTH). Šiaip ar taip muzika irgi padori. Bliuzo vietą Lanegano albumuose jau kurį laiką užėmė (imant plačiai) postpunkas, ir tai nėra blogai.  Aišku būgnų  appsas gyvų būgnų adekvačiai nepakeičia, bet bendra doom and gloom atmosfera nuteikia pozityviai.

MOTORPSYCHO „Behind the Sun“ (2014)
Mažiau hardrocko nei pernykščiame LP. Bet neblogai. Norvegų atsakymas PINK FLOYD.

MOGWAI „Rave Tapes“ (2014)
Solidus naujas MOGWAI albumas. Nieko perdėm naujo, bet klausosi gerai.

ECHOES OF YUL „Tether“ (2014)
Puikus downtempo (vietom ant doomo ribos) iš pietinių kaimynų. Formaliai EP, bet pridėta krūva remixų, tai klausymo virš valandos.

TY SEGALL „Manipulator“ (2014)
Talentingas vaikis iš LA. Per metus, su įvairiais projektais, leidžia ne po vieną albumą. Ir jam gerai pavyksta, psych/garage/protopunk/protometal rėmuose. Jei patinka BLACK KEYS ar net BECK – už juos kažkaip smagiau. Ir bičas labai gerai grūvus skaldo būgnais.

SIMPLE MINDS „Big Music“ (2014)
SIMPLE MINDS turbūt prisiklausė visų pagyrų, apie tai, kaip jų pirmi albumai buvo itin įtakingi synthpop ir šokių muzikos vystymuisi ir nusprendė sugrįžti prie tų šaknų. Nežinau ar sprendimas labai pasiteisino, nes iš esmės vis tiek labiausiai veža stadioninio rocko kabliai, kurių albume apstu. Bet kaip senas gerbėjas – nesiskundžiu, LP geras, nors sintetikos galėtų būti mažiau.

BRIAN FERRY „Avonmore“ (2014)
Kaip visada solidus BRIAN FERRY LP. Muzika suaugusiems.

THE HORRORS „Luminous“ (2014)
Labai neblogas britiško neoneopshychedelic (sic!) albumas.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: