Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS : 2014 METALAS


2015-01-17, Rytis Bulota

Mastodon_-_once_more_'round_the_sun

Iš 2014 ataskaitų surinkau ką, mano galva, verta paklausyti. Bet čia ne asmeninis metų geriausių sąrašas – jis bus kitą savaitę (todėl kai kurių albumų nėra). Kad sumažėtų informacijos apimtys ir skaitytojas lengviau išlaikytų dėmesį, albumus išskyriau į dvi pagrindines šiuolaikinės muzikos kategorijas: „metalas“ ir „nemetalas“. Šiandien bus metalas. Prieš pereinant prie sąrašo – tokia pusiau mįslė, kokia gi čia loginė sąsaja: 2014 albumus išleido DOWN, EYEHATEGOD, CORROSION OF CONFORMITY, ir CROWBAR. (Ir visi geri!)

MASTODON „Once More ‘Round the Sun“ (2014)
Labai lauktas ir nenuvylęs naujas MASTODON. Progo kur kas daugiau nei sludge, bet raumenų neprarado. Įskaitą gauna.

THANTIFAXATH „Sacred White Noise” (2014)
Piktas urban black metal iš klevo lapo šalies. Turėtų sudominti DEATHSPELL OMEGA gerbėjus.

WO FAT „The Conjuring“ (2014)
Nors per šiuos ilgus metus dėl persiklausymo, suvienodėjusių grupių ir dėl per didelės pasiūlos mano susidomėjimas stoneriu stipriai priblėso, bet įgūdžių nepraradau, ir gerą albumą galiu atskirt. WO FAT išleido matyt geriausią stonerio LP šiais metais.

TRIPTYKON „Melana Chasmata“ (2014)
Naujas CELTIC FR…, atsiprašau TRIPTYKON albumas skamba kaip nuoseklus MONOTHEIST tęsinys. Labai geras Tom Warrior darbas.

CROWBAR „Symmetry in Black“ (2014)
Labai rimtas naujas CROWBAR. Net ne taip apmaudu, kad Windsteinas pasitraukė iš DOWN. Vienintelis nedidelis priekaištas – perkompresuotas įrašas. Būgnai skamba kaip koks metalcore ar djentas, ir tai nėra komplimentas.

MISERY INDEX  „The Killing Gods“ (2014)
Labai geras grinding tech death. Dabar jau ir su melodeath inkliūzais, bet jie muzikos negadina. Lentynoje galima pasidėti šalia naujausių CARCASS.

TOMBS „Savage Gold“ (2014)
Stiprus post black iš Jungtinių Valstijų.

DOWN „Down IV – part Two“ (2014)
Pasakysiu atvirai, kai Kirk Windstein nutarė susikoncentruoti ties CROWBAR ir paliko grupę, nieko gero nesitikėjau. Džiugu pasakyti, kad klydau. Labai puikus albumas. (tiesa, kodėl jis EP, aš visai nesuprantu, kadangi ilgis virš 36 minučių, bet gal taip mandriau) Aišku, be Kirko grupė netenka didelės dalies žavesio, bet nepaisant to pristato gerą hard rocką.

CORROSION OF CONFORMITY „IX“ (2014)
Trio formato COC. Iki geriausių jų albumų netempia, ir norisi, kad Pepperis vėl prisijungtų. Nepaisant to – LP geras: natūralus skambesys, kieti riffai, crossoveris, Sabbathai. Kas galėtų nepatikti?

THOU „Heathen“ (2014)
Pragalvotas sludge doom. Slegia ir dusina kaip reikalas. Labai geras.

THE WOUNDED KINGS „Consolamentum“ (2014)
Tai, kad gabalai ilgesni nei 10 minučių, meta iššūkį kantrybei ir tikrina sugebėjimą išlaikyti dėmesį. Bet rifai nenuobodūs ir atmosfera gera, todėl viskas baigiasi laimingai. Stiprus okultinis doom metal.

GIANT SQUID „Minoans“ (2014)
Laukiau šio albumo. Ir likau kiek apsilaužęs, nes anksčiau gerai veikęs balansas sugedo –  sludge per mažai, o artrocko per daug. Ir tie dainavimai a la Serj Tankian labai ant ribos. Bet visumoj visai nieko.
http://giantsquid.bandcamp.com/album/minoans

INDIAN „From All Purity“ (2014)
Pavadinimas atitinka turinį. Brutalus blackened sludge purizmas – jokių melodijų, jokių kablių, jokio grūvo; vien tamsa, priespauda ir mizantropija. Pirmasis 2014 albumas nenuvylė – geras.

ELECTRIC WIZARD „Time to Die“ (2014)
Grupė groja kaip visada, ir tai yra gerai. Jei gyvenat kur nors po akmeniu upės dugne, kur info apie doomą nepasiekia, referuoju, kad čia viena esminių žanro grupių.

ORANGE GOBLIN „Back from the Abyss“ (2014)
Nepaisant to, kad jie pradėjo groti dešimto dešimtmečio viduryje ir turi netrumpą diskografiją, „Back from the Abyss“ man ko gero, man labiausiai patikęs Apelsinų Goblino albumas. Kompetentingas biker (stoner) metal.

GODFLESH „A World lit only By Fire“ (2014)
Tvirtas industrinio sludge ikonų sugrįžimas. Broadrickas gerai padarė, kad pristabdė su JESU, nes ten jau buvo savęs citavimas prasidėjęs. Puikus albumas, kažkuo panašus į paskutinį CELTIC FROST arba TRIPTYKON.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: