Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2014 ĮSIMINTINIAUSI


2015-01-23, Rytis Bulota

00 Obake-MutationsPenktadienio proga pribaigiu duketurioliktus. Diskleimeris – čia nėra metų geriausi albumai, pagal kokius nors išorinius kriterijus. Įtakingų, išskirtinių ir keičiančių muzikos veidą LP pasirodo vis mažiau, todėl vertinti lieka tik pagal tai ar įdomu ir ar patinka. Kompiliacija visai subjektyvi – pernai būtent šie albumai buvo daugiausia klausyti ir labiausiai įsiminė, todėl ėmiau ir surinkau į vieną vietą, kas apie tai buvo rašyta ataskaitose.
Du mitai apie Italiją. Kad ten negeria alaus ir jo nemoka daryti. Ir kad ten nėra geros sunkios muzikos. Abu klaidingi. Taip užsivedžiau, nes tarp įsimintiniausių metų albumų, du išleisti grupių iš Italijos.

OBAKE „Mutations“ (2014)
Netikėtai iš Italijos. Trumpai apibūdinant – OBAKE groja prog/sludge. Bet muzikantai trinasi įvairiuose ne metalo sluoksniuose, todėl muzikoje gausu įvairių įtakų, kurios puikiai dera tarpusavyje. Tarp metų albumų! Trivia: bosistas groja kai kuriems žinomoje grupėje ZU.
http://albumstreams.com/s/obake/mutations

EARTH „Primitive and Deadly“ (2014)
EARTH po flirto su paribio country pagaliau vėl išleido metalo albumą. Metalo, labai plačia prasme. Kas jiems visiškai neįprasta, naujasis darbas ne instrumentinis. Pusė albumo su vokalais. Ir ne bet kokiais. Mark Lanegan dainuoja poroj kūrinių, ir tai kone geriausi Lanegano įrašai. Žodžiu, nesinori labai plėstis, bet labai stipru – 100% tarp geriausių metų albumų!

JOHN ZORN „Psychomagia (played by ABRAXAS)“ (2014)
Labai prilipo Zorno psichodelinis klezmerprogsurfas. Gaila pats Zornas neišbėga į aištelę.

THE TWILIGHT SAD „Nobody Wants to be Here“ (2014)
Šiuolaikinis post punk iš Škotijos. Gal ir tingus palyginimas, bet skamba kaip jų tautiečiai MOGWAI, jei būtų su vokalais. Į metų topą.

REVOCATION „Deathless“ (2014)
Itin techniškas šiuolaikinis death/thrash. Bet paklausius atidžiau pasigirsta įvairios fusion soluotės ir dermės. Turbūt geriausia šiuolaikinio thrash grupė groja kartu ir brutaliai ir įdomiai. Ir matyt nieko neerzina, nes ko gero, standartinis metalistas viso džiazo net negirdi ir neverkia, kad čia pernelyg modernu ir ne trve.

YOB „Clearing the Path to Ascend“ (2014)
Labai patinka, kai doomas su sludge ir psychedelic elementais. Galima ginčytis, bet kone geriausia žanro grupė.

EYEHATEGOD „Eyehategod“ (2014)
Turiu daug sentimentų šiems NOLA rezidentams, šiaip ar taip – pirmasis išgirstas sludge. Menu, kad Lekas davė „Take as Needed for Pain“ kasetę paklausyt, kokiais 1993. Muzika, kaip tame priežodyje – tėškė į snukį. Tai štai – naujas EHG albumas masyvus . Jiems įprastas BLACK FLAG susitinka BLACK SABBATH mišinys. Tvirtas pretendentas patekti tarp metų geriausių. Informacija protmūšiams – jei kas nežino – tai pagrindinė Jimmy Bower iš DOWN grupė, tik čia jis groja gitara o ne būgnais.

SHELLAC „Dude Incredible“ (2014)
SHELLAC kompozicijos kaip visada, groja gerai, skamba gerai, ir senam gerbėjui suteikia džiaugsmo. Sakyčiau gal naujausias LP labiausiai prieinamas, beveik pop, jei šitame kontekste toks terminas tinka.

NERO DI MARTE „Derivae“ (2014)
Tamsus, griežtas ir atmosferinis prog metal iš Bolonijos. GOJIRA fanams turėtų patikti.

SWANS „To be Kind“ (2014)
Pradžia nuskamba kaip TOOL, tik su mažiau aktyviu įrašu. Albumas labai stiprus, bet nebus dažnai klausomas, nes gerokai per ilgas. O šiaip, kaip pats Gira aiškino – jie nemėgsta kaitaliot tonacijų. Tai reiškia, kad jei gabalas slegia, tai dusina iki pabaigos, skirtingai nuo TOOL, jokio tonacinio išrišimo, sukeliančio klausytojui palengvėjimą ir euforiją, nėra. Brutal death metal, palyginus, yra easy listening.

LIARS „Mess“ (2014)
Naujausias melagių albumas jau visai elektroninis. Bet geras.

CLOUDKICKER “Live with INTRONAUT” (2014)
Instrumentinis post metal. Galima būtų pasakyti, kaip INTRONAUT be vokalų. Bet iš tiesų, labiau kaip sunkesni RUSSIAN CIRCLES. Limpa!

ANIMALS AS LEADERS “The Joy of Motion” (2014)
Smagu, kad vis mažiau djento, vis daugiau fusiono. Jei Maclaughlinas grotų metalą, skambėtų maždaug kaip čia.

MELOMANO ATASKAITOS: 2014

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: