Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MELOMANO ATASKAITOS: 2014 LAPKRITIS


2014-12-31, Rytis Bulota

skull defektsNeįtikėtina, bet pasivijau. Dar gruodis, o jau pateikiamos lapkričio ataskaitos! Daugiausia apie tai, kas praeitam amžiuje būtų įvardinta kaip alt rock. Bet tegul tai jūsų neišgąsdina – devyniasdešimtųjų blogybių neklausiau.

 

 

 

 

 

1. THE SKULL DEFECTS „Dances in the Dreams of the Known Unknown“ (2014)
Noise rock iš Švedijos. Man tokia muzika šiuo metu geriausias easy listening – niekas neerzina, nesudėtinga, ir gražiai skamba. Jei su MountainRock turėtume pakankamai lėšų, organizuotume festivalį tokia sudėtim: THE SKULL DEFEKTS, WHITE HILLS, ONEIDA, WOODEN SHJIPS ir CAVE. Nes tarp tų grupių jaučiu kažkokį bendrumą.

2. GIANT SQUID „Minoans“ (2014)
Laukiau šio albumo. Ir likau kiek apsilaužęs, nes anksčiau gerai veikęs balansas sugedo –  sludge per mažai, o artrocko per daug. Ir tie dainavimai a la Serj Tankian labai ant ribos. Bet visumoj visai nieko.
https://giantsquid.bandcamp.com/album/minoans

3. THE TWILIGHT SAD „Nobody Wants to be Here“ (2014)
Šiuolaikinis post punk iš Škotijos. Gal ir tingus palyginimas, bet skamba kaip jų tautiečiai MOGWAI, jei būtų su vokalais. Į metų topą.

4. MARK LANEGAN BAND „Phantom Radio“ (2014)
Gerbėjai iš ML gauna ko ir laukę, kitaip tariant, viskas čia apie dainavimą, instrumentinė pusė tikrai nedominuoja. Gal todėl beveik visi stipriausi kūriniai su ML dainavimu yra ne jo albumuose (pvz. šių metų EARTH). Šiaip ar taip muzika irgi padori. Bliuzo vietą Lanegano albumuose jau kurį laiką užėmė (imant plačiai) postpunkas, ir tai nėra blogai.  Aišku būgnų  appsas gyvų būgnų adekvačiai nepakeičia, bet bendra doom and gloom atmosfera nuteikia pozityviai.

5. MOTORPSYCHO „Behind the Sun“ (2014)
Mažiau hardrocko nei pernykščiame LP. Bet neblogai. Norvegų atsakymas PINK FLOYD.

6. SIMPLE MINDS „Big Music“ (2014)
SIMPLE MINDS turbūt prisiklausė visų pagyrų, apie tai, kaip jų pirmi albumai buvo itin įtakingi synthpop ir šokių muzikos vystymuisi ir nusprendė sugrįžti prie tų šaknų. Nežinau ar sprendimas labai pasiteisino, nes iš esmės vis tiek labiausiai veža stadioninio rocko kabliai, kurių albume apstu. Bet kaip senas gerbėjas – nesiskundžiu, LP geras, nors sintetikos galėtų būti mažiau.

7. KILLING JOKE „Pandemonium“ (1994)
KILLING JOKE čia groja industrinį metalą su daug vidurio rytų įtakų (nors pastarųjų galėtų ir nebūti). Kaip visada gerai.

8. AT THE GATES „At War with Reality“ (2014)
Neblogas sugrįžimas. Smagūs riffai. Džiugu, kad išlaikė stilių, ir neįjungė švarių dainavimų, nes pagal dabartinę melodeath/metalcore formulę ant kai kurių priedainių prašyte prašosi. Tik tas nenutrūkstantis beldimas dviem bačkom jau net man (dideliam double bass drumming entuziastui) veikia ant nervų. Tas atvejis, kai ir labai patinkančio dalyko gali būti per daug. O šiaip – nors daug kas sako, kad lyginti negalima, aš sulyginsiu, ir pasakysiu, kad CARCASS sugrįžtuvės buvo geresnės, bet už daugelį kitų kambekų AT THE GATES geriau.

9. SHELLAC „Dude Incredible“ (2014)
Albinis su chebra vis dar turi daug jėgos!

10. TANGERINE DREAM „Rubycon“ (1975)
Kosmische musik.

11. BILLY IDOL „Kings and Queens of the Underground“ (2014)
Aišku ne Aidolui apie undergrounda postringaut,  bet LP stebėtinai neblogas. Kai kurių lėtų gabalų galėtų nebūti, bet šiaip – malonus ausiai poppunkrockas. O Steve Stevens įrodo, kad vis dar yra tarp LA gitaros didvyrių.

12. THE STRANGLERS „Black and White“ (1978)
Vienas tų albumų, kur įsijungi, ir atsiduri mokykloj. Postpunko ištakos.

13. TONY JOE WHITE „The Best of Tony Joe White“ (1993)
Užkliuvo man šitas veikėjas už ausies, bežiūrint Grohlo „Sonic Highways“. Daugelis jo gabalų, aliekamų kitų dainininkų, puikiai žinomi, nes bičas svarbus dainų autorius Nashville muzikos fabrike. Bet geriausiai skamba, kai dainuoja pats. Rocko, funko ir country mišinys su labai daug groovo. Redneck power.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: