Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Davido Lyncho mūzos Chrystos Bell paslaptis Vilniuje


2012-10-22, Šarūnas Bulota

Prisipažinsiu – šiais laikais retas koncertas suvilioja žūtbūt jame apsilankyti. Šeštadienį, spalio 20 d., Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyko būtent vienas iš tokių. Tamsa ir paslaptimi su klausytojais žaidė serialo „Twin Peaks“ režisieriaus Davido Lyncho mūza pristatoma dainininkė Chrysta Bell, atvykusi su trijų muzikantų grupe „Black Book Angel“.

Buvo labai smalsu išgirsti kaip tokia muzika skamba ir žiūrisi atliekama gyvai. Be to, intrigavo ir pasirinkta koncertui vieta – kino teatras (jis, kaip pasirodė, tiko puikiai). Po pusantros valandos trukusio reginio negaliu pasakyti, kad išėjau iš salės virpančiomis kojomis ir dėl užplūdusių emocijų negalintis ištart nė žodžio, tačiau koncertas labai patiko.

Žiauriai gerai dideliame ekrane atrodė D.Lyncho ir „Black Book Angel“ gitaristo Dutcho Rallo sukurtos vizualizacijos, puikiai papildžiusios minimalistines kompozicijas, kurių dauguma – iš pernai pasirodžiusio Chrystos Bell ir D.Lyncho albumo „This Train“.

Bosas, gitara, mušamieji, laptopas ir, be abejo, C.Bell vokalas užpildė visą didžiosios kino teatro salės erdvę. Modeliu dirbanti charizmatiška menininkė C.Bell ne tik dainavo, bet ir šiek tiek grojo klavišiniais bei gitara. Labai patiko kaip kartu masyviai skambėjo dvi gitaros. Įdomu, kad antrąja gitara grojo bosistas, o bosą paėmė D.Rallas. Pastarojo pritariantis vokalas taip pat puikiai įsiliejo į muziką.

Po „This Train“ pristatančio turnė grupė, reikia tikėtis, neišsiskirstys, nes bisui sugroję visiškai naują dainą, muzikantai išsitarė nenorintys visada važiuoti ant D.Lyncho pečių, o kurti savo muziką. Naujoji kūryba suteikia vilčių, kad C.Bell ir „Black Book Angel“ antrasis albumas gali būti dar stipresnis už neblogą, net 10 metų kurtą, debiutinį įrašą.

Vienintelis šiek tiek užknisęs dalykas – per koncertą nuolat visomis progomis kartojama D.Lyncho pavardė (net viena daina buvo skirta jo neseniai gimusiam vaikui). Kita vertus, tai galima suprasti, nes, kaip ir kalbėjome su kolegomis, jei ne Lynchas – kas šitą grupę iš Teksaso žinotų Lietuvoje? (Beje, paminėti, kad yra iš Teksaso, C.Bell taip pat galėjo bent kokiais trimis kartais mažiau:)

Reziumuojant – ko tikėjausi, tą ir gavau. Nors asmeniškai man tokioje muzikoje labiau patinka „Twin Peaks“ garso takelyje skambantis Julee Cruise balsas (galbūt sentimentai…), „Black Book Angel“ ir Chrysta Bell sukurta atmosfera taip pat nukėlė į nedidelį prirūkytą provincijos barą kažkur vidury miškų, kuriame muzikos klausosi vos kelios dešimtys žmonių. Kiek žinau, tokiuose baruose muzikantai iš tiesų nevengia koncertuoti:)

Daugiau nuotraukų iš koncerto rasite MountainRock’o feisbuke.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: