Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Artinasi „Iced Earth“ ledlaužis: amerikietišką desantą Vilniuje sustiprins „White Wizzard“


2011-11-15, MR info

Jau visai netrukus, paskutinį kalendorinio rudens sekmadienį, lapkričio 27 d. Vilniuje, klube „Forum Palace“ koncertuos kultinė sunkiojo metalo grupė iš JAV „Iced Earth“. Didžiausiame per visą grupės istoriją ture „World Dystopia Tour” ją lydi tautiečiai „White Wizzard“ ir britai „Fury UK“.

Amerikiečių sunkiosios muzikos sceną kartu su pagrindine grupe „Iced Earth“ atstovaus grupė „White Wizzard“ iš Los Andželo. Nors boso gitaristas Jonas Leonas šią grupę subūrė tik 2007-aisiais, jos muzikinį stilių įtakojo ne naujos muzikinės tendencijos, o tradicinio sunkiojo metalo grupės „Iron Maiden“, „Judas Priest“, „Dio“, „Tygers Of Pan Tang“. Tai buvo savotiškas protestas prieš tuo metu paplitusią agresyvaus ir rėksmingo skambesio metalo muziką, nors „White Wizzard“ skambesyje taip pat netrūksta aštrių gitarinių rifų, dinamiškų mušamųjų partijų ir išraiškingo vokalo.

2008 metais „White Wizzard“ įkūrėjas J.Leonas pasirašė leidybinę sutartį su solidžia kompanija „Earache Records“. Jis pasistengė, kad jau hitu tapęs „White Wizzard“ kūrinys „High Speed GTO“ patektų į žinomą šios kompanijos rinkinį „Heavy Metal Killers“. Netrukus po to grupė jau koncertavo su tokiomis žinomomis grupėmis kaip „Dio“, „Edguy“, „Korpiklaani“ ar „TYR“.

Nusprendę grąžinti blėstančią tradicinio sunkiojo metalo šlovę ir suvienyti senus bei naujus šio stiliaus gerbėjus, „White Wizzard“ ne tik intensyviai koncertavo, bet ir kasmet leido savo albumus: EP „White Wizzard“ (2008), EP „High Speed GTO“ (2009), „Over The Top“ (2010). Pastarojo albumo prodiuseris buvo Ralphas Patlanas, dirbęs su žymiomis grupėmis „Megadeth“ ir „UFO“. Visi albumai susilaukė palankių kritikų įvertinimų, o grupės vardas ne kartą puikavosi garsiausiuose pasaulio muzikos žurnaluose. 2011 m. rudenį pasirodė naujausias grupės albumas „Flying Tigers“.

2010 metais žurnalo „Metal Hammer“ apdovanojimuose „White Wizzard“ buvo nominuoti kaip geriausia metų nauja grupė. Tų pačių metų pabaigoje „Earache Records“ išleido naują grupės singlą „Shooting Star“, skirtą vokalisto Ronnie James Dio atminimui, o kiek vėliau pasirodė ir video klipas šiai dainai:

„White Wizzard“ iš naujo „įkrovė“ „New Wave Of British Heavy Metal“ laikų sunkiosios muzikos skambesio užtaisą. Dainai „High Speed GTO“ iš to paties pavadinimo EP buvo sukurtas nuotaikingas video klipas, kuris „Action On Film“ festivalyje pelnė geriausio 2008 metų muzikinio klipo apdovanojimą.

Taip pat didelio populiarumo susilaukė 2010 m. albumo „Over The Top“ titulinės dainos video klipas, nestokojantis ironijos ir įspūdingų vaizdų. Jame ir vėl neapsieita be grupės simboliu tapusio linksmojo baltojo burtininko. Šiai grupei scenoje, kaip ir video klipuose, niekada netrūksta geros energijos proveržio, o nesudėtingi ir įsimintini kūriniai leidžia žiūrovams dainuoti kartu ir smagiai pramankštinti sprandus. Tai bus galima patirti ir koncerte Vilniuje jau visai netrukus.

Bilietus į grupės „Iced Earth“, kartu su „White Wizzard“ ir „Fury UK“, koncertą Vilniuje, klube „Forum Palace“ platina BILIETAI LT ir internete. Daugiau informacijos apie renginį rasite interneto svetainėje ir agentūros „RELAX Live!” facebook svetainėje.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: