Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

„The Moon Band“ debiutinis albumas „Ra“


2011-01-07, Kristina Valickaitė

Kauniečiai „The Moon Band“, į sceną įžengę tik prieš metus, jau gali pasigirti išleidę debiutinį albumą „Ra“. Pirmas darbas gal turi šiokių tokių trūkumų, tačiau grupės muzika išsiskiria iš kitų Lietuvos atlikėju savitu braižu, nebandant mėgdžioti ką nors ar įsilieti į bendrą srautą. Žinoma, neišvengta mėgstamų užsienio atlikėjų įtakų, tačiau nei vienos dainos klausant nekyla noras pasakyti: „O, jie skamba kaip…“.

Nuotaikingas ir spalvingas albumo viršelis perteikia ir pačios muzikos nuotaiką – ji energinga, nuolat kintanti. Šią kaitą būtų galima pavadinti būdingiausiu „The Moon Band“ kūrybos bruožu – ta pati daina gali skambėti visiškai kitaip klausantis skirtingų jos ištraukų. Virš margo miesto iškilęs egiptiečių Saulės dievas Ra, kurio vardu ir pavadintas albumas (Mėnulio grupė išleidžia albumą, skirtą Saulei – gal tik sutapimas, bet skamba įdomiai).

Visos dainos sudėliotos tarsi vienos dienos tėkmė. Albumas prasideda saulės pakilimu ir Ra prisistatymu, paukščiukų čiulbėjimu, subtiliu lėkščių skambtelėjimu. Švelnią įžanginę dainą „Ra“ pakeičia energinga „Time Well Spent“ – pagiringas rytas, prisimenant audringai ir linksmai praleistą naktį. Alkoholis, narkotikai, rokenrolas. Žaismingai prabėgantys klavišiniai, nesudėtingas pasikartojantis motyvas – ši daina užkabinanti ir lengvai įsimintina, tad turi visus duomenis tapti populiaria.

Visos „Ra“ dainos – siužetą turinčios istorijos, pagal kurias būtų galima sukurti filmus. „The Moon Band“ vokalistas Ignas, sukūręs tekstus, turi pasakotojo talentą. Diena prabėga kalbant apie apsimetinėjimą („Wearing Smiles“), prisidengimą cinizmu („No Name“), apsimetimą abejingu, kai skauda („Dealing with the Past“), keistus, juokingus draugus („Bill“), barą „Orleanas“ (nors ir neįvardintas pavadinimas, bet tie, kurie ten lankydavosi, supras, apie ką ši daina) – vietą, buvusią miela širdžiai, tačiau kurios nebėra, teliko artimi žmonės („Place I Loved“). Tekstais labiausiai išsiskiria šizofreniška daina „Psycho“, pertraukiama veriančio sielvartingo šauksmo „Why did my puppy have to die?“, ir kupinos fantazijos, pasakas primenančios „Hourglass“ bei „Funny Day“. Pastarųjų dainų besiklausant prieš akis iškyla spalvingi vaizdai lyg iš Timo Burtono filmų.

Energingos, žaismingos nuotaikos – tokios daugelis „The Moon Band“ dainų – „Joke‘s on You“, „Place I Loved“, o „Psycho“ apskritai pankiškas kūrinėlis su netikėtu lyriniu intarpu. Ne vienoje dainoje panaudojamas besikeičiantis ritmas ar pauzė. „Joke‘s on You“ būtų galima priskirti kantrio žanrui, ypač šį įspūdį sustiprina smuikas, tačiau tai netampa šio kiek ironiško kūrinio minusu, o kaip tik prideda jai linksmumo. Lygiai taip pat žaismingumo suteikia smuiko „čiūžtelėjimai“ dainoje „Hourglass“. Ši daina labiausiai vizuali iš visų albumo dainų. „Dealing with the Past“ suskamba valso ritmu ir išsiskiria vis augančia, kylančia emocija. Dainoje „No Name“ būgnai primena marširuojančius kareivėlius, o uždainavimas „Na na na“ sudaro pokšto, lengvo „padėjimo ant visko“ įspūdį – „Mes bevardžiai, na ir kas?“. „Bill“ paįvairina švelniai įsiliejantis trimito garsas ir žavi pabaiga, kai po pauzės muzika vėl suskamba tarsi iš senos traškančios plokštelės.

Virpėjimą kaitrų vakarą besileidžiančios saulės spinduliuose primena priešpaskutinė albumo daina „Ra (Reprise)“. Ir galiausiai visa diena reziumuojama giedru, ramiu kūriniu „Funny Day“, palydimu švelniais pianino tembro klavišinių garsais ir gospeliu. Reikia pastebėti, kad pritariantys vokalai daugeliui dainų suteikė naują, malonesnį ausiai skambesį nei ankstesnėse jų versijose.

Įdomus ir kokybiškas pirmasis įrašytas pranešimas iš Mėnulio apie savo egzistavimą. Nuojauta kužda, kad tolimesnė „The Moon Band“ kūryba bus dar įvairesnė. Beje, kokybe darbas dvelkia dar ir todėl, kad suvedimo darbai buvo patikėti grupės bosininkui Andriui, o paskutiniuosius štrichus – garso apipavidalinimą atliko šios srities profesionalas – Aivaras.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Inga @ 2011-01-22 22:17

perskaicius norisi kuo greiciau paklausyti

Vardas:
El. paštas:
Web adresas: