Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

„Mountainside“ gimtadienyje – gausus vokalistų būrys


2010-12-21, Kristina Valickaitė

Jau susiklostė tradicija, kad kiekvienais metais prieš Kalėdas visų „Mountainside“ bičiulių ir gerbėjų keliai pasuka į barą 91. Praeitą šeštadienį kauniečiai rokeriai šventė jau 14-ąjį gimtadienį.

Keletą pastarųjų metų grupė, šiek tiek pakeitusi sudėtį ir bandžius suderinti labai skirtingą naująją ir senąją kūrybą, rado geriausią išeitį – sukūrė šešėlinį projektą „The Sidez“ ir pakvietė dainuoti kelis bičiulius. Tad ir šįkart prie pastoviosios trijulės – Ryčio, Šarūno ir Karolio vis prisijungdavo skirtingi veidai ir balsai.

Gimtadieninį koncertą vaikinai pradėjo trise ir labai griežtai – su daina „Solitary Poor Nasty Brutish and Short“. Vėliau prie jų prisijungė jų bičiulis Paulius, drauge atlikęs daugelį „Mountainside“ dainų. Paulius dar naujokas scenoje, ir tai šiek tiek jautėsi palyginus su „patyrusiu vilku“ Mindaugu iš „Voodoo“ bei „Intro“. Pastarasis pirmoje koncerto dalyje atliko seną gerą paskutinio „Mountainside“ albumo (vis dar laukiam naujo!) titulinę dainą „All About Time“. Iš kitos pusės šiuos skirtumus lėmė ir skirtingos natūros – Paulius santūresnis, tad ir nešokinėjo, nepuolė ant kelių, tuo tarpu Mindaugas ekspresyvesnis ir visada linkęs „ištaškyti“ visą susikaupusią energiją iki paskutinio lašo. Tiesa, antroje dalyje vyrukai vieną dainą atliko duetu, kaip vėliau man prisipažino, pirmą kartą, bet puikiai derėjo.

Tad antroji dalis. „The Sidez“ sugrojo visų puikiai pažįstamus ir pamėgtus kūrinius bei „koverius“: „Birutė“ (kaip be jos!), „Nepanikuok“, „Plastic people“ ir dar daug kitų. Šįkart be Mindaugo bei Pauliaus į sceną įžengė ir „The Moon Band“ lyderis Ignas, trumpam atitrūkęs nuo netrukus pasirodysiančio debiutinio savo grupės albumo įrašų. Žvelgdama į tvarkingais marškinukais pasidabinusį Igną, atliekantį „Franz Ferdinand“ „Take Me Out“, atsiminiau prieš porą metų matytą „FF“ koncertą. Škotai atrodė lygiai taip pat tvarkingai, tačiau mano visiškai neobjektyvia nuomone, Ignas nuo scenos skleidė daug daugiau energijos nei Alexas Kapranosas.

Tiesa, štai tos energijos truputėlį pritrūko pagrindinei „Mountainside“/ „The Sidez“ trijulei, bet greičiausiai taip nutiko todėl, kad grupė jau senokai nekoncertavus. Bet dabar vyrukai atgavo formą, o kito abiejų kolektyvų pasirodymo laukti liko visai nedaug – sausio 8 d. jie gros „Alaus namuose“, Vilniuje.

O jei ko iš koncerto nepamenu, atsiprašau – šokau.

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Rx @ 2010-12-22 12:58

Dekui Kristina uz ispudzius:) Buvo smagu vel pagroti 91, nes jame praleista tikrai nemazai laiko ir sugrota daug koncertu:)

kre @ 2010-12-27 19:50

geras vakaras buvo! 🙂

Vardas:
El. paštas:
Web adresas: