Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Pietietiškas “Giulia Valle Group” džiazas sušildė rudeninį Vilnių


2009-10-28, Jurga Kalinauskaitė

Giulia Valle Group 01Jau į pabaigą bejudantis projektas „ARTscape“, visai nesenai pristatė vengrišką džiazą, o spalio 26 dieną kiek vėluodamas – ir ispaniškąjį. Nuotaikas iš pietų į lietingą Vilnių atsivežė kiek neįprasta kompanija – “Giulia Valle Group”. Vien iš pavadinimo galima suprasti, jog šiam vyriškam kvintetui vadovauja moteris. Be visa ko, dar ir kontrabosistė. Tai kiek neįprasta džiazo pasaulyje. Gal dėl to, o gal ir ne, bet pagarbos ši kompanija nusipelno – ir ne tik dėl moteriško žavesio, kurį suteikia Giullia Valle. Kaip renginio organizatorius Antanas Gustys, paminėjo, pati Giulia yra italė, tačiau jau sugebėjo suburti vienus geriausių Katalonijos džiazo muzikantus: Marti Serra, Gorka Benitez, Marco Mezquida ir David Xirgu.

Renginys pirmadienio vakarą šiek tiek ispaniškai vėluoja, į Piano.lt koncertinę salę suguža ne taip jau ir mažai žmonių. Koncerto pradžioje pati Giulia kalbėti neapsima, iš karto suskamba pirmieji akordai ir šilumos banga pasklinda po visą salę. Vienas kūrinys po kito, muzikantai įsijaučia – ir tą galima pamatyti iš jų veidų: aistra, susikaupimas ir šypsenos. Šypsenos greitai pasirodo ir klausytojų veiduose, kai G.Valle pagaliau prabyla. Pirmieji lietuviški žodžiai su ispanišku akcentu, pagyros Lietuvai ir jos įspūdžiai jau iš praėjusios dienos. Balse jaučiamas lengvumas, susižavėjimas, nors muzikantė kartais pasimeta žodžiuose, besistengdama išversti ispaniškus kūrinių pavadinimus. Jai įkandin krizena gerai nusiteikę saksofonistai.

Giulia Valle Group 03Visas koncertas toliau vyksta panašiai – keli kūriniai, Giulios paplepėjimai, skardus juokas salėje. Šiluma sklinda iš atlikėjų pačių, kurie atsipalaidavę neslepia savo mimikų, jausmų ir nuotaikų stebint kolegos solo partiją. Taigi juos įdomu stebėti ne tik kaip muzikantus, bet ir kaip paprasčiausius savęs ir kitų nesidrovinčius žmones, kurie dar ir nepamirštai tvarkingai išvingiuoti muzikinius vingius.

Koncertas, žinoma, be biso neapsieina, publika garsiais plojimais išsireikalauja pakartojimo. Dėkingi muzikantai su tuo pačiu įsijautimu pagroja dar ir renginys pasibaigia. O jam pasibaigos prie šių muzikantų albumų išsirikiuoja eilutė interesantų ir iškart po to – eilutė prie Giulios, kad gautų autografą.

Tai tiek spalio mėnesiui.  Su „ARTscape“ projektu toliau džiazuosime lapkričio mėnesį, šį kartą – su Belgijos atstovais.

Nuotraukos: http://public.fotki.com/BlackCelebration/koncertai/2009/giulia-valle-group/koncertas/ .

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: