Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

MOUNTAINROCK: trumpa 2004-ųjų ažvalga ir žvilgsnis į ateitį


2004-12-28, MR Info

Žvelgiant per petį į jau besibaigiančius 2004-uosius, negalima nepasidžiaugti koncertiniu alternatyviosios scenos aktyvumu. Kaip visada nemažai įdomių ir mažiau įdomių grupių iš Brazilijos, Amerikos, Italijos ir dar bala žino kur privežė Lietuvos hardcore scena, o metalinės muzikos veikėjai nudžiugino aukštesnės ir aukščiausios lygos vardais – MAYHEM, VADER, DISMEMBER, CANNIBAL CORPSE.

Ypač smagu, kad atsigavo legendinė muzikinė agentūra “Muzikos Zona”, su Dovydu Bluvšteinu, priešakyje. Kartu su įgarsinimo firma „Eurostar“ jis padovanojo pirmą per nežinia kiek laiko tikrą open-air trijų dienų roko festivalį „Rudstock‘2004“, su puikiais headliner‘iais TITO&TARANTULA. Nors ne viskas pavyko kaip norėjosi, tačiau reiktų laikyti špygas, spaudyti per petį ir baladoti į medį, kad įvyktų ir „Rudstock‘2005“.

Deja, neįvyko nė vienas „MountainRock“ festivalis. Kažkada su pirmuoju 2003 metų balandžio 30 d. įvykusiu renginiu „Combo“ klube (R.I.P.), paskatinęs peržiūrėti požiūrį į renginių organizavimą, muzikinį turinį, įgarsinimo kokybę, bendravimą su dalyviais ir reklamą.

Galima įvardinti keletą priežasčių kodėl vis tik festivalis nebuvo suorganizuotas. Tai ne paslaptis. Atmetant pirmąją banalią priežastį, kad nėra laiko, iš to negyvenam, nėra rėmėjų ir t.t. ir pan., 2003-iais išryškėjo iš vienos pusės sveikintina, iš kitos – nelabai, tendencija.

Jei dar prieš keletą metų buvo jaučiamas žiaurus rokavų, plačiąją prasme, renginių trūkumas, tai praėjusiais metais įvairiausio dydžio koncertus kaip paklaikę ėmė organizuoti visi kas netingi. Dėl to alternatyvios muzikos koncertų lankytojams kilo klausimas kurį iš renginių rinktis, nes pinigų ir laiko kiekis, kaip žinia, yra pakankamai ribotas, todėl į visus tūsus nenueisi. Taigi, kai kurie kokybiški renginiai (pvz . mergų festivalis „Girls in Rock“) buvo užgožti mažesnių, dažniausiai pasižyminčių chaotiška organizacija ir, kaip taisyklė, labai nekokiu garsu koncertų. Tai negerai. Organizatoriai turi labiau vieni su kitais derintis renginių datas. Iš kitos pusės, jei koncertas geras, net dvi dienas iš eilės pritraukia žmones, turiu omeny vieną po kito sekusius VADER ir MAYHEM pasirodymus, nors skeptikai prognozavo minusą abiems.

Taigi, gausybė įvairaus plaukų renginių atbaidė nuo aukojimo brangaus laiko ir sveikatos organizuoti trečiąjį festivalį, tačiau jis tikrai įvyks šiemet!

Nežiūrint apmirusios organizacinės veiklos, atsinaujinusi „MountainRock“ festivalio internetinė svetainė www.mountainrock.lt tampa žinoma vis platesniam roko scenos gerbėjų ratui. Svetainė tapo ne tik festivalio, tačiau ir Lietuvos roko scenos naujienų židiniu, sulaukiančiu vis didesnio atgarsio.

Vis tik roko scenos naujienų, apžvalgos niša vis dar toli gražu neužpildyta. „MountainRock“ kaip tik ir bando nors šiek tiek ją užpildyti. Džiugu, kad pavyko išjudinti iki šiol nežinia kodėl informacijos apie save nepateikinėjusias grupes. Kartais jau net tenka atsirinkti kurią naujieną apie grupę įdėti, nebereikia prie sienos prispaudus klausti – kas jus naujo vyksta;)

Siekdamas normalizuoti idiotišką požiūrį į roko muziką ir skleisti informaciją platesniam visuomenės sluoksniui, „MountainRock“ pradėjo bendradarbiauti su milžiniško lankytojų skaičiaus kasdien sulaukiančiu naujienų portalu delfi.lt. Buvo paskelbta ganėtinai nemažai interviu (U.Lioge, D.Bluvšteinu, A.Greitai, “Kielwater”, “Brainers”, „Dismember“, „Mayhem“, G.Bregovičiumu, Jarboe, „Tito and Tarantula“, “The Ancient Gallery” ir kitais), naujienų, žinučių.

2005-aisiais „MountainRock“ stengsis kuo daugiau dėmesio skirti pokalbiams aktualiais klausimais su žinomais scenos veikėjais, muzikantais. Stengsimės imti interviu iš visų įdomesnių atvykstančių užsienio grupių.

„MountainRock“ yra atviras visiems neapsnūdusiems, veikliems, tesintiems pažadus ir turintiems ką pasakyti žmonėms. Turbūt niekam nepaslaptis – žiauriai trūksta žmonių, norinčių ir galinčių rašyti koncertų recenzijas, rinkti naujienas apie Lietuvos roko sceną, reikšti savo mintis. Pabuskit – eteris juk yra, nėra ko aimanuoti, kad visi engia roką, reikia patiems imtis veiklos ir užčiaupti niekadėjams srėbtuves;) Visi, norintys prisidėti prie veiklos ar turintys konstruktyvių (kaip politikai sako) pasiūlymų, kontaktuokite e-mail‘u – master@mountainrock.lt

GERŲ NAUJŲ METŲ!

See ya! Rock‘n‘Roll is our business!!

Šaras, also known as Ruxis, ir MountainRock kolektyvas

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Beska @ 2004-12-28 14:32

JOU! Visiems geru Naujuju!

Cka @ 2004-12-28 16:14

dideles sekmes Mountainrocko kolektyvui! puslapis labai reikalingas ir jau neblogo lygio. Keep up the good work!

blembarukorius @ 2004-12-29 15:47

you can't kill rock'n'roll 😉

Ignas @ 2004-12-30 01:10

linkiu nesustoti! keleta pastabeliu tureciau saitui, bet svenciu proga neminesiu :tongue:

Rx @ 2004-12-30 02:23

Tai po svenciu pasakyk, nepamirsk;)

Ent @ 2004-12-30 03:59

Gera apzvalga. Del koncertu pritariu, kad ju per daug. Sunku atsirinkti i kuri verta eiti. Sekmes!

St.Anger @ 2004-12-30 20:26

Koncertu ne perdaug, bet ne visi verti demesio

giltene @ 2004-12-31 00:55

Sutikčiau su kolega.Svarbiausia ne kiekybė, o kokybė.

Vardas:
El. paštas:
Web adresas: