Naujienos Festivalis Kontaktai vol. 1 vol. 2 vol. 3 vol. 4 vol. 4.5 vol. 5 vol. 5.5 vol. 6 vol. 7
     
   
 
 

Rugpjūčio pabaigoje – aštuntasis “Mėnuo juodaragis”


2004-07-29, MR Info

Tradiciškai paskutinį vasaros savaitgalį rengiamas nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros festivalis “Mėnuo Juodaragis” šiemet vyks jau aštuntąjį kartą. Rugpjūčio 27-29 dienomis renginys pakvies į Valiukiškius prie legendinės Kernavės, kur ant vaizdingo Neries kranto antrus metus iš eilės įsikurs keletas festivalio scenų. Čia 3 dienas beveik be sustojimo liepsnos laužai, vyks koncertai, vakaronės, bus rodomi filmai ir meno projektai.

Festivalio rengėjai – leidykla “Dangus” – numato turiningą programą, kurioje per tris dešimtis muzikos grupių ir projektų, tuzinas didžėjų, solidūs lektoriai ir jauni menininkai. Novatoriškas renginys turi vis augantį būrį gerbėjų ir dalyvių, kuriems organizatoriai stengiasi surengti kaskart įdomesnę vasaros pabaigos šventę.

Šiemet festivalyje pasirodys viena garsiausių Europos neo-folk scenos grupių – “Allerseelen” iš Austrijos. Šį kolektyvą 1989 m. įkūrė rašytojas ir menininkas Kadmon, itin besidomintis mitologija ir prigimtinėmis tradicijomis, modernia muzika, Tibeto kultūra ir magija. Išleidę keletą unikalių albumų ir koncertavę daugelyje šalių, “Allerseelen” tapo savotišku post-industrial muzikos etalonu, jų didingoje kūryboje susipina ritualizmas, technologija ir filosofija.

“Mėnuo Juodaragio” scenoje išvysime ir penketą kitų žymių užsienio kolektyvų – tai gilias neo-folk šaknis turintys vengrai “Cawatana”, legendinė slovakų gothic grupė “Lahka Muza”, lenkų scenos darkwave pažiba “Sui Generis Umbra” ir industrial projektas “Job Karma”, bei lietuvių publikai gerai pažįstami latviai folk-metalistai “SkyForger”.

Lietuvių baltiškąją srovę atstovaus folkloro ir post-folk kolektyvai “Kūlgrinda”, “Atalyja”, “Trys Keturiose”, “Verdingis”, “Šova” ir kiti. Roko gerbėjams gros “Žalvarinis” ir “Angis”, šiuolaikinės muzikos klausytojus žada nustebinti “Donis”, “Mano Juodoji Sesuo”, “Girnų Giesmės”, “Žvaigždumėnija”, “Lauxna Lauksna”, “Wejdas”, McKaras, Gintas K. ir keliolika kitų įdomių projektų. Pasišokti kvies ir folkloro muzikantai, ir didžėjai iš Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Anglijos, bei Lietuvos.

Numatomos ryškesnės paskaitų, filmų ir meno darbų gijos – archainiai baltų ženklai (ornamentai, runos, herbai, totemai ir pan.), bei istorinės ir mitologinės Kernavės paslaptys.

Nepaisant gerokai gausesnės ir solidesnės programos, rengėjai žada, jog bilietų kainos išliks tokios, kaip pernai. Numatomos nuolaidos ilgamečiams renginio lankytojams ir šeimoms su vaikais. Stovyklavimui puikiai pritaikytoje sodyboje numatoma padidinti kempingą, čia įrengti dušai, veiks lauko kavinės, netrūks malonių smulkmenų ir festivalio atributikos.

Liepos mėn. pabaigoje atvertas nuolatinis festivalio tinklapis internete – http://www.mjr.lt, kur renginio lankytojams lietuvių ir anglų kalbomis pateikiama detali informacija, veikia pokalbių svetainė, galima užsisakyti naujienlaiškį ir kt.

“Mėnuo Juodaragis” garsėja kaip vienas įdomiausių vasaros renginių Lietuvoje, tuo pačiu tai didžiausia alternatyvios muzikos ir kultūros šventė, kurioje jungiasi įvairios kūrybos kryptys, senasis pagoniškas folkloras ir pažangiausi nauji stiliai. Galima teigti, kad “Mėnuo Juodaragis” ilgainiui suformavo tam tikrą savitą jaunimo kūrybos kryptį ir estetiką. Kasmet festivalį aplanko vis daugiau žiūrovų iš užsienio šalių. Organizatoriai džiaugiasi ir parama iš LR Kultūros ministerijos, vietinių kutūros įstaigų, privačių bendrovių, žiniasklaidos.

“Gandas apie “Juodaragį” sklinda vis plačiau, jau įpratome sulaukti nemažo būrio svečių iš Europos. O pernai mus nustebino žmonės, atvykę iš kitų žemynų – Australijos, Kanados, JAV ir net Indijos, – sakė “Dangaus” vadovas Ugnius Liogė. – Galime tikrai didžiuotis pagoniškos lietuvių kultūros išskirtinumu ir gyva jos tąsa šiame amžiuje. Dabar įdomu, kokių kraštų piliečiai aplankys festivalį šiemet…”

Roko festivalio ir naujienų interneto svetainėje mountainrock.lt paskelbtą informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be mountainrock.lt sutikimo neleidžiama.


Vardas:
El. paštas:
Web adresas: